W przyszłym roku Kanada zalegalizuje marihuanę

2017-03-30
W przyszłym roku Kanada zalegalizuje marihuanę

Mieszkańcy Kanady, którzy lubią sobie zapalić niedługo nie będą musieli się obawiać problemów z prawem. Ich kraj już więcej nie będzie im w tym przeszkadzał. Liberalny rząd Kanady zalegalizuje konopie dokładnie w swoje urodziny, czyli 1 lipca 2018 roku.

Marihuanę będzie mógł kupić każdy Kanadyjczyk, który ukończył 18 lat. Do wyboru – albo w sklepie stacjonarnym albo przez internet. Możliwa będzie też samodzielna uprawa. Rząd określi dokładną ilość konopii, którą będzie mógł uprawiać pojedynczy obywatel. Jeszcze jej nie podano. Podano za to, że już teraz sprzedaż akcesoriów związanych z marihuaną zanotowała ponad 10-procentowy wzrost. Kanadyjczycy, cierpliwości! Został jeszcze ponad rok.

 

Argumenty rządu? Klasyczne. Czyli dokładnie takie, jakich zwykle używają zwolennicy legalizacji marihuany. Dotychczasowe prawo w niczym nikomu nie pomaga, a już zwłaszcza osobom „uzależnionym” (oczywiście o ile od marihuany można się uzależnić). Ponadto legalność pomoże trzymać marihuanę z dala od osób niedorosłych, a także – co pewnie nawet ważniejsze – uderzy w zorganizowaną przestępczość. Co jeszcze? Oczywiście zyski z akcyzy zasilą Skarb Państwa, ale o tym mówi się trochę mniej.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska