Kask wyposażony w światło stopu

2017-03-30
Kask wyposażony w światło stopu

Chyba każdy motocyklista zdaje sobie sprawę z tego, że bycie widocznym dla innych użytkowników ruchu drogowego to jedna z najważniejszych kwestii poruszania się jednośladem. Właśnie pojawił się niezwykle ciekawy sprzęt, który w tym aspekcie może okazać się bardzo pomocny.

Motocyklowe kaski przez lata ulegały wielu zmianom – wszystko w celu zapewnienia jak najlepszej ochrony swoim użytkownikom (jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądała ich ewolucja na przestrzeni ponad stu lat, zapraszamy TUTAJ). Obecnie producenci sięgają po nowoczesną technologię, co skutkuje ciekawymi rozwiązaniami, tak jak w przypadku Brake Free.

 

 

Czym jest Brake Free? Najkrócej rzecz ujmując, dodatkowym światłem stopu do zamontowania na kasku motocyklowym. Urządzenie zostało wyposażone w diody LED, dzięki którym światło jest dobrze widoczne zarówno w nocy, jak i w dzień. Skąd jednak Brake Free wie, kiedy hamujemy? Jego twórcy wyposażyli je bowiem w akcelerometr oraz żyroskop, dzięki któremu urządzenie reaguje na trzy sposoby, w zależności od sytuacji. W przypadku hamowania tradycyjnego oraz silnikiem diody po prostu się zaświecą, natomiast podczas nagłego i gwałtownego naciśnięcia hamulca będą pulsować. Brake Free trzyma się kasku za pomocą neodymowych magnesów, nie należy się więc bać o to, że w trakcie jazdy go zgubimy. Ładowanie odbywa się za pomocą standardowego wejścia micro USB i trwa około dwóch godzin.

 

Aktualnie twórcy urządzenia zbierają pieniądze na jego produkcję za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego Indiegogo. Do końca zbiórki pozostał miesiąc, a na konto jak dotąd wpłynęła niemal połowa zakładanej kwoty, która wynosi 50 tysięcy dolarów. Zamówione urządzenia mają trafić do kupujących w kwietniu 2018 roku, a ich cena wynosi 99 dolarów, czyli około 400 złotych.

 

foto: indiegogo

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska