L’Epée 1839 Requiem – przerażający czasomierz

2017-03-31
L’Epée 1839 Requiem – przerażający czasomierz

Najnowsze dzieło szwajcarskiej firmy L’Epée 1839 nie jest skierowane do zbyt szerokiego grona odbiorców – zainteresowani powinni być zamożni fani muzyki metalowej.

L’Epée 1839 to szwajcarska manufaktura, która specjalizuje się w wyrobie niezwykle misternych, a co za tym idzie efektownych zegarów mechanicznych do postawienia w honorowym miejscu. Szwajcarzy zawsze poruszali się na cienkiej linii pomiędzy geniuszem a szaleństwem, a ich najnowsze dzieło o nazwie Requiem jest tego najlepszym dowodem.

 

 

L’Epée 1839 Requiem trudno nazwać zegarem – to małe dzieło sztuki, które przy okazji pokazuje aktualny czas. Ta imponująca rzeźba powstała we współpracy z Kostasem Metaxasem, szefem studia Metaxas & Sins. Zegar dysponuje ośmiodobową rezerwą chodu, waży około dwóch kilogramów i jest w całości wykonany z aluminium. Kupujący mogą wybierać spośród dwóch wariantów kolorystycznych – czaszka może być złota lub czarna. W pierwszym przypadku zamontowana w zegarze tarcza będzie pokryta palladem, w drugim zaś – złotem. Producent zadbał o to, aby jego dzieło prezentowało się możliwie najbardziej realistycznie. Czaszka nie jest jednym, dużym odlewem – każdy z zębów jest osobną częścią całości!

 

 

Zegar zostanie wyprodukowany w ściśle limitowanej wersji – powstanie zaledwie 50 egzemplarzy. Producent nie podał niestety ceny, jaką życzy sobie za jeden z nich.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska