„Mumia” straszy w nowym zwiastunie

2017-04-03
„Mumia” straszy w nowym zwiastunie

„Jak może mi się podobać piosenka, którą pierwszy raz słyszę?” – słowa inżyniera Mamonia z filmu „Rejs” są w Hollywood aktualne jak chyba nigdy wcześniej. W tym roku na ekrany kin trafi „Mumia”, czyli znana historia zostanie opowiedziana po raz kolejny. Ale tym razem w roli głównej wystąpi Tom Cruise!

Egipska mumia po kilku tysiącach lat spokojnego leżenia nagle się budzi i zaczyna robić to, co tego typu potwory robią najlepiej, czyli na różne sposoby budzić grozę i przerażenie. Filmy z mniej więcej takim scenariuszem mieliśmy już okazję oglądać kilkakrotnie – pierwszym była Mumia z 1932 roku z Borisem Karloffem w roli głównej, a w 1959 zabandażowanym monstrum stał się Christopher Lee. W Hollywood postanowiono wrócić do pomysłu jeszcze trzykrotnie, ale o ile Mumia z 1999 i jej sequel, który ujrzał światło dzienne dwa lata później były całkiem przyjemnymi filmami przygodowymi, o tyle Grobowiec cesarza smoka z 2008 roku był delikatnie mówiąc nieporozumieniem.

 

Minęło kilka lat i filmowcy znów postanowili sięgnąć po sprawdzone patenty. Tym razem starożytne zło pojawi się na świecie za sprawą grupy amerykańskich komandosów, którzy w poszukiwaniu terrorystów zapuszczą się do pewnego bunkra, gdzie odkryją pradawny grobowiec. Tym razem mumia będzie miała twarz pięknej Sofii Boutelli (aktorki znanej głównie z filmów Kingsman: Tajne służby oraz Star Trek: W nieznane), a Nick Morton (Tom Cruise) będzie się starał wysłać ją z powrotem w zaświaty. A oto najnowszy zwiastun tej produkcji:

 

 

Oprócz wspomnianych Boutelli i Cruise’a na ekranie zobaczymy między innymi Russella Crowe’a w roli doktora Henry’ego Jekylla, a także Annabelle Wallis, Jake’a Johnsona i Courtneya Vance’a. Reżyserią zajmie się Alex Kurtzman, który ma doświadczenie w tworzeniu kina akcji – pracował między innymi przy obu częściach Star Treka oraz Niesamowitym Spider-Manie 2.

 

Premiera filmu została zaplanowana na 9 czerwca 2017 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska