„Belfer” – pierwsze informacje na temat drugiej serii

2017-04-06
„Belfer” – pierwsze informacje na temat drugiej serii

Pierwszy sezon „Belfra” okazał się wielkim sukcesem – nie dziwi zatem fakt, że podjęto decyzję o stworzeniu kontynuacji. Właśnie pojawiły się pierwsze informacje na temat tej produkcji.

O tym, że czeka nas drugi sezon, wiemy od dnia emisji ostatniego odcinka premierowej serii – fani serialu doskonale wiedzą, o co chodzi, natomiast tym, którzy Belfra nie widzieli, nie będziemy niczego spoilerować. Zamiast tego radzimy nadrobić zaległości, bo serial naprawdę warty jest obejrzenia.

 

CANAL+ Polska poinformował, że padł już pierwszy klaps na planie drugiego sezonu serialu. Głównym bohaterem ponownie będzie polonista Paweł Zawadzki, który podejmie pracę w prestiżowym liceum we Wrocławiu. Już po kilku dniach w szkole dojdzie do tragedii, a także okaże się, że nauczyciel nie znalazł się w tym miejscu przypadkowo.

 

 

 

Największa zmiana dotyczy stanowiska reżysera – za wszystkie odcinki pierwszej serii odpowiadał Łukasz Palkowski (Rezerwat, Bogowie), jednak ze względu na zaangażowanie w inny projekt (film Podwójny ironman, opowiadający o życiu sportowca Jerzego Górskiego z Jakubem Gierszałem, Januszem Gajosem i Magdaleną Cielecką) musiał zrezygnować z pracy przy drugiej serii Belfra. Zostanie on zastąpiony przez duet Krzysztof Łukaniewicz - Maciej Bochniak. Pierwszy z nich odpowiada za Karbalę, drugi natomiast wyreżyserował Disco Polo. Do Moniki Powalisz i Jakuba Żulczyka, czyli autorów scenariusza do pierwszego Belfra dołączy dwójka nowych scenarzystów – Bartosz Ignaciuk i Wojciech Bockenheim.

 

Na ekranie zobaczymy, rzecz jasna, nowe twarze – oprócz Macieja Stuhra w obsadzie znalazły się Michalina Łabacz (Wołyń) oraz Eliza Rycembel (Carte blanche). Mamy nadzieję, że w drugim sezonie nie zabraknie postaci na miarę Adriana Kusia (Sebastian Fabijański) i Grzegorza Molendy (Grzegorz Damięcki). Jego premiera została zaplanowana na jesień 2017 roku i zostanie wyemitowana na antenie CANAL+.

 

 

 

foto: Robert Pałka / robertpalka.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska