„Thor: Ragnarok” – mamy pierwszy zwiastun!

2017-04-11
„Thor: Ragnarok” – mamy pierwszy zwiastun!

Premiera trzeciej części przygód nordyckiego boga i superbohatera w jednej osobie zbliża się wielkimi krokami. Właśnie otrzymaliśmy pierwszy zwiastun „Ragnaroku”, który zapowiada świetne widowisko.

W pierwszej części Thor musiał nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości, pozbawiony swoich boskich mocy, druga natomiast była klasyczną opowieścią o walce sił dobra ze złymi kosmitami. Czego natomiast możemy spodziewać się w trzeciej? Z całą pewnością nowego imidżu głównego bohatera – syn Odyna straci swoje długie włosy, trafi do niewoli i zostanie zmuszony do walki z jednym ze swoich przyjaciół i sprzymierzeńców, czyli Hulkiem. Następnie pozostanie mu jedynie znaleźć sposób, aby wrócić do Asgardu i pokrzyżować plany bezwzględnej Heli, a w efekcie powstrzymać tytułowy Ragnarok, czyli „Zmierzch Bogów”. Zobaczcie, jak prezentuje się zwiastun tej produkcji, w którym postanowiono sięgnąć po klasyk w postaci utworu Immigrant Song grupy Led Zeppelin:

 

 

W tytułowej roli zobaczymy rzecz jasna Chrisa Hemswortha, który w nordyckiego boga wcielał się zarówno w poprzednich częściach Thora, jak i Avengersach. Partnerować będzie mu rzecz jasna Tom Hiddleston (Loki), natomiast główną antagonistkę, czyli wspomnianą wcześniej Helę, zagra Cate Blanchett. Oprócz nich na ekranie zobaczymy między innymi Idrisa Elbę, Tessę Thompson, Anthony’ego Hopkinsa, Marka Ruffalo i Jeffa Goldbluma.

 

Twórcy filmu zdecydowali się na odważny krok – Thor: Ragnarok zostanie wyreżyserowany przez człowieka, który nie miał jak dotąd zbyt wiele do czynienia z kinem superbohaterskim (poza epizodem aktorskim w niezbyt ciepło przyjętej Zielonej latarnii z 2011 roku). Nowozelandczyk Taika Waikiki, bo o nim mowa, to reżyser kojarzony raczej z kinem festiwalowym – odpowiada między innymi za Co robimy w ukryciu, Dzikie łowy oraz Boya. Czy dla Marvela taki wybór okaże się właściwym? O tym przekonamy się już pod koniec października 2017 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska