10 najbardziej luksusowych pociągów świata

2017-04-12
10 najbardziej luksusowych pociągów świata

Zapomnijcie o statkach-wycieczkowcach, samochodach-limuzynach i pierwszej klasie w samolotach. Prawdziwy luksus, niezapomniane widoki i podróże życia czekają was w pociągach. Oto top 10 najwspanialszych pociągów świata.

10. Indian Pacific, Australia

 

Kultowy australijski pociąg jedzie z Sydney nad Pacyfikiem do Pert nad Oceanem Indyjskim, czyli przez cały kontynent. Dystans to 4 352 kilometry, a czas potrzebny na całą podróż to 65 godzin. Topowa klasa nazywa się Platinum (kosztuje 1 198 dolarów za noc). Pasażer dostaje prywatną przedział, dostęp do lóż i restauracji oraz osobistą obsługę. Po drodze niezapomniane widoki.

 

 

9. Palace on Wheels, Indie

 

Luksusowy pociąg może zabrać 104 pasażerów, dla których przygotowano 23 przedziały, bar, lożę i dwie restauracje. Na pokładzie znajduje się także spa, a wnętrza zostały zaprojektowane przez słynną projektantkę wnętrz Monicę Khannę. Cała podróż, która rozpoczyna się i kończy w New Delhi, a wiedzie przez całe Indie, trwa 8 dni. Koszt to 5 390 dolarów od osoby.

 

 

8. Blue Train, Afryka Południowa

 

Blue Train jest po prostu niebieski. Łączy dwa najważniejsze miasta RPA – Kapsztad i Pretorię. Dystans, który je dzieli to 1 600 kilometrów. Dla pasażerów najwyższej klasy przewidziano dwa wagony z przedziałami i jeden wagon obserwacyjny, z barem i lożą. Gości obsługuje osobista służba. Podróż trwa 27 godzin, a jej koszt to 1 217 dolarów od osoby.

 

 

7. Pride of Africa, Afryka Południowa

 

Duma Afryki podróżuje z Pretorii, przez RPA, do Zimbabwe, Zambii i Tanzanii. Cała podróż zajmuje 9 dni, podczas jej trwania następują przerwy m.in. na safari. Królewskie przedziały i restauracje oraz loże dostarczają podróżnym wszystkiego, czego by sobie życzyli. Koszt podróży to 2 075 dolarów za dzień, od osoby.

 

 

6. Rocky Mountaineer, Kanada

 

Można zaryzykować stwierdzenie, że podróż tym pociągiem oferuje widoki, jakich nie daje podróż żadnym innym środkiem lokomocji, no chyba że kosmiczną rakietą. Pociąg przemieszcza się przez prowincje British Columbia i Alberta, ale zahacza także o amerykański stan Washington. Pociąg dostępny jest dla zwykłych pasażerów, bilet nie kosztuje drogo. Ale znajdują się w nim także klasa premium, ze specjalnymi przedziałami, restauracjami i atrakcjami. Podróż tą klasą trwa 12 dni, a koszt wynosi 1 600 dolarów za dobę od osoby.

 

 

5. Eastern & Oriental Express, Azja Południowo-Wschodnia

 

Pociąg jedzie przez Singapur, Malezję i Tajlandię. Z Singapuru do Bangkoku, zatrzymując się m.in. w Kuala Lumpur, Butterworth i Kanchanaburi. Pociąg ma dwa wagony restauracyjne, dwa barowe, bibliotekę. Luksus aż kapie, a służba i przewodnicy spełnią każde żądanie. Koszt 4-dniowej podróży to 2 690 dolarów.

 

 

4. Venice Simplon Orient Express, Europa

 

Europejskie podróżowanie w luksusie ma swoją tradycję. Wenecji express przemieszcza się między Londynem, a Wenecją, ale trasa bywa zmieniana. Czasami wiedzie przez Paryż, Zurych i Innsbruck, innym razem przez Budapeszt, Bukareszt, Rzym, Berlin, Sztokholm i Kopenhagę, nawet do Istambułu.

 

Większość wagonów to zabytki z lat 20. XX wieku, dostosowane do dzisiejszych potrzeb. Luksus aż kapie, można poczuć się jak Karol Borowiecki z „Ziemi Obiecanej”, podróżujący do Berlina. Koszt podróży to 1 900 dolarów za noc od osoby.

 

 

3. Royal Scotsman, Szkocja

 

Pociąg podobny do tego kanadyjskiego, bo w podróży chodzi przede wszystkim o widoki. Przez wzgórza Szkocji może przemieszczać się jednocześnie tylko 36 osób, dla których przystosowano prywatne przedziały wielkości mieszkań. Pociąg zatrzymuje się w zamkach, są degustacje whisky oraz masa innych atrakcji. Koszt podróży to 2 216 dolarów za dobę od osoby.

 

 

2. Golden Eagle Trans-Siberian Express, Rosja

 

To może być podróż życia, przez Syberię, przecinając góry Ural, z Moskwy do Władywostoku. Kolej Transsyberyjska to legenda, a przejechanie trasy w luksusowych warunkach jawi się przyjemniej niż zwykłymi pociągami.

 

Po drodze pociąg zjeżdża do Ułan Bator w Mongolii i przejeżdża wzdłuż najstarszego jeziora świata Bajkału. Na pokładzie dwie restauracje serwujące m.in. ryby i kawior oraz wszelkie luksusowe udogodnienia. Koszt to 2 000 dolarów za dobę od osoby.

 

 

1. Maharajas’ Express, Indie

 

Najdroższy pociąg świata oferuje pięć różnych tras, po centralnych lub północno-zachodnich Indiach. Po drodze wizyty w zabytkowych miejscach, restauracjach i kluczowych punktach przyrodniczych. Pociąg składa się z 23 wagonów, z których dla maksymalnie 84 pasażerów przewidziano 14. Pozostałe mieszczą loże, bary, restauracje i spa oraz ekskluzywny Rajah Club.

 

Koszt podróży to 2 910 dolarów, ale w pociągu znajduje się także prezydencki wagon, za który trzeba zapłacić 23 700 dolarów za dobę. To właśnie czyni Maharajas’ Express najdroższym pociągiem świata.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska