2017-04-12
Oto lista grzechów. Wibratory zakazane!

Te informacje przydadzą się wyłącznie wyznawcom katolicyzmu. Wyznawcy innych religii i ateiści mogą je oczywiście przeczytać dla wyrobienia sobie poglądu. Otóż Kościół Katolicki ogłosił uaktualnioną listę grzechów głównych, z których trzeba się spowiadać. Jest na niej wiele zaskakujących pozycji.

Za opracowanie listy grzechów głównych odpowiada watykańska Penitencjaria Apostolska. To najwyższy sąd Kościoła rzymskokatolickiego, który zajmuje się sprawami sumienia, potocznie zwany Trybunałem Pokuty. Mamy tam swojego człowieka, zastępcą Wielkiego Penitencjarza jest prałat Krzysztof Nykiel (z kolei Wielkim Penitencjarzem jest kardynał Mauro Piacenza).

 

Jakie grzechy pojawiły się na liście? Jest ich cała masa, w tym sporo naprawdę aktualnych i ważnych. To np. hejtowanie w internecie! Ale także wyścig szczurów (czyli przywiązywanie zbytniej wagi do kariery), produkowanie niezdrowej żywności, oszustwa finansowe przez internet, mobbing, czy nadmierne bogacenie się.

 

Z oczywistych względów skupiamy się na Playboy.pl na grzechach wiążących się z seksem. Otóż do grzechów głównych już istniejących (antykoncepcja hormonalna, in vitro, seks pozamałżeński z osobami tej samej płci, pedofilia, zoofilia) doszły nowe. Katolikowi/katoliczce nie wolno (a jeśli to zrobi, musi się wyspowiadać):

 

- Używać wkładek antykoncepcyjnych domacicznych,

- Oglądać pornografii w sieci (w tym dziecięcej),

- Sprzedawać dziewictwa w internecie,

- Uprawiać seksu z użyciem przedmiotów, takich jak wibratory i dmuchane lale.

 

Temat, w związku z tym, że dotyka sumienia i wiary, pozwolimy sobie zostawić bez komentarza.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska