Gramofon inspirowany zespołem The Beatles

2017-04-12
Gramofon inspirowany zespołem The Beatles

Legenda czterech chłopaków z Liverpoolu jest wciąż żywa – na polskim rynku pojawił się gramofon inspirowany słynnym zespołem The Beatles.

Austriacki producent gramofonów analogowych, firma Pro-Ject Audio Systems, przygotowała dla fanów tej kapeli limitowaną edycję gramofonu nazwaną The Beatles 1964. To właśnie w tym roku chłopaki z Liverpoolu odbyli swoją druga trasę koncertową, kiedy to zagrali 27 koncertów, objeżdżając niemal cały świat.  

 

Gramofon posiada bazę w kolorze białym, pokrytą przedrukiem biletów z tego „World Tour” oraz logo The Beatles. Elegancki talerz z białego akrylu dodaje całej konstrukcji lekkość i nowoczesny wygląd. Ramię gramofonu wykonano z plecionki włókna węglowego i jest uzbrojone we wkładkę gramofonową Ortofon 2M-RED. Warto wspomnieć, że model gramofonu, na którym opiera się wersja limitowana zdobył nagrodę EISA dla najlepszego europejskiego gramofonu 2014r. Sprzęt jest wyposażony w napęd paskowy i powstał w limitowanej serii – wyprodukowano 2500 sztuk tego gramofonu.

 

 

Brzmienie gramofonu oddaje dokładnie to, co zostało zapisane na czarnym krążku, bez przebarwień z odpowiednią dynamiką i sceną. Chociaż gramofon powinien ucieszyć przede wszystkim fanów The Beatles, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby odtwarzać na nim albumy innych wykonawców. Cenę detaliczną ustalono na 2850 złotych.

 

Słuchanie muzyki z płyt winylowych stało się w ostatnich latach niezwykle popularne, więc i temat gramofonów co jakiś czas pojawia się na naszej stronie – w przeszłości pisaliśmy między innymi o MAG-LEV, czyli niezwykle innowacyjnym, lewitującym gramofonie, o LOVE, czyli modelu przenośnym, oraz takim, który umożliwia słuchanie winyli w… pionie!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska