„Detroit” – historia zamieszek

2017-04-13
„Detroit” – historia zamieszek

Laureatka Oscara za „The Hurt Locker – W pułapce wojny”, czyli Kathryn Bigelow, tym razem opowie historię tragicznych wydarzeń, które w 1967 roku wstrząsnęły Ameryką.

Tytuł Detroit wydaje się niejako sugerować, że czeka nas opowieść osadzona we współczesności, z bohaterami zmagającymi się z codziennymi problemami w tym niełatwym do życia mieście. Ci, którzy liczyli na kolejną Ósmą milę mogą poczuć się rozczarowani, ale nie powinni skreślać filmu na starcie – zwiastun bowiem zapowiada trzymające w napięciu kino z tragicznym i jednocześnie niezwykle interesującym tłem historycznym.

 

 

Film będzie bowiem opowiadał o prawdziwych zamieszkach, które wybuchły w najbardziej zaludnionym mieście stanu Michigan w 1967 roku. Zaczęły się rankiem w niedzielę 23 lipca, po policyjnym nalocie na nielegalny nocny bar. Starcia policji z klientami baru i gapiami szybko eskalowały, a prezydent Lyndon B. Johnson do stłumienia zamieszek użył armii. Starcia w mieście trwały 5 dni, a ich bilans okazał się niezwykle tragiczny – 43 zginęły, 467 zostało rannych, ponad 7200 aresztowano, a ponad 2000 budynków zostało spalonych.

 

W obsadzie znalazło się kilku interesujących aktorów. Na ekranie zobaczymy między innymi Johna Boyegę (który zdobył ogromną popularność dzięki roli Finna w siódmej części Gwiezdnych wojen, czyli Przebudzeniu mocy), Willa Poultera (młody aktor o charakterystycznej twarzy, znany chociażby z Millerów oraz Więźnia labiryntu).

 

Biorąc pod uwagę niewątpliwe umiejętności Kathryn Bigelow, jej dotychczasowy dorobek filmowy oraz podjętą przez nią tematykę otrzymujemy film, który z pewnością może liczyć na nominację do Oscara, a kto wie, może również stać się jednym z faworytów przyszłorocznej gali rozdania nagród Akademii.

 

Światowa premiera filmu została zaplanowana na 4 sierpnia. Na ten moment nic nie wiadomo na temat polskiej dystrybucji.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska