Posiadłość Wielkiego Gatsby’ego może być twoja

2017-04-18
Posiadłość Wielkiego Gatsby’ego może być twoja

Oczywiście pod warunkiem, że dysponujesz odpowiednio dużym zapasem gotówki.

Duża część akcji słynnej powieści Francisa Scotta Fitzgeralda z 1925 roku rozgrywa się w fikcyjnych miejscowościach West Egg i East Egg. W pierwszej z nich znajduje się imponująca posiadłość tytułowego bohatera, w której odbywają się organizowane przez niego wymyślne przyjęcia.

 

Tymczasem na sprzedaż została wystawiona nieruchomość, która niewątpliwie była inspiracją dla ostatniej ekranizacji wspomnianej książki. Wielki Gatsby w reżyserii Baza Luhrmanna z Leonardo DiCaprio w roli głównej to obraz, który nie wszystkim fanom pierwowzoru przypadł do gustu, ale przepychu z pewnością w nim nie brakowało.

 

 

Omawiana posiadłość znajduje się w miejscowości Kings Point, czyli miejscu, o którym myślał Fitzgerald, opisując West i East Egg. Została wybudowana w 1928 roku, a więc kilka lat po tym, gdy ukazał się Wielki Gatsby i zajmuje niemal półtora tysiąca metrów kwadratowych. W środku znajduje się 18 sypialni i 32 łazienki, specjalny pokój dedykowany do degustowania win oraz oczywiście piwniczka, która pomieści do trzech tysięcy butelek tego trunku. Miłośnicy sportu również nie mają prawa narzekać – na terenie posiadłości znalazło się miejsce dla kortu tenisowego, boiska do squasha, strzelnicy i basenu.

 

Dom posiada dwupoziomowy garaż, w którym można zaparkować dziesięć samochodów. Oczywiście istnieje także możliwość zacumowania jachtu. Z pomostu nie widać co prawda zapalanego przez Daisy zielonego światła, ale panorama Nowego Jorku w wystarczający sposób rekompensuje te braki.

 

Posiadłość po raz pierwszy została wystawiona na sprzedaż w 2015 roku za 100 milionów dolarów, ale wówczas nie znaleziono nabywcy. Teraz cena została obniżona do 85 milionów dolarów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska