Montblanc i UNICEF łączą siły w słusznej sprawie

Montblanc i UNICEF łączą siły w słusznej sprawie

Specjalny projekt ma pomóc w zebraniu środków na walkę z analfabetyzmem wśród dzieci.

Montblanc to firma słynąca z produkcji ekskluzywnych wyrobów piśmienniczych. O ich dziełach wspominaliśmy na naszej stronie już kilkakrotnie – chociażby przy okazji limitowanych edycji piór poświęconych legendarnemu muzykowi jazzowemu Milesowi Davisowi oraz astronomowi Johannesowi Keplerowi.

 

Współpraca firmy z UNICEF-em trwa już ponad trzynaście lat – przez ten czas udało się zebrać ponad 10 milionów dolarów na walkę z analfabetyzmem wśród dzieci. Najnowsza kolekcja, nazwana „Writing is a gift”, czyli „Pisanie jest darem” z pewnością pozwoli dołożyć co nieco do tej sumy. W jej skład wejdzie kilka bardzo interesujących elementów – jednym z nich będzie pióro, na którym znajdą się litery sześciu najpopularniejszych alfabetów na świecie (arabskiego, łacińskiego, chińskiego, japońskiego, hindi oraz koreańskiego.

 

 

Pióra to jednak nie wszystko – w kolekcji znajdzie się także interesujący zegarek, który nosi niezwykle dźwięczną nazwę Montblanc Heritage Spirit Orbis Terrarum UNICEF. Zegarek umożliwia jednoczesne śledzenie czasu w wielu strefach czasowych – w tym przypadku w dwudziestu czterech. Co ciekawe, będzie dostępny w dwóch wersjach – na pierwszej nazwy miast będą napisane alfabetem łacińskim, na drugiej zaś chińskim. Każdy z wariantów powstanie w liczbie 500 egzemplarzy.

 

Należy także wspomnieć o biżuterii, która również wchodzi w skład kolekcji „Writing is a gift” – dla kobiet została przewidziana stylowa bransoletka, natomiast dla mężczyzn spinki do mankietów. Cały dochód ze sprzedaży kolekcji stworzonej przez Montblanc zostanie przeznaczony na wspomniany cel charytatywny.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska