SNES Mini trafi do produkcji!

SNES Mini trafi do produkcji!

Ogromny sukces Nintendo Entertainment system w wersji mini sprawił, że Japończycy postanowili odświeżyć jeszcze jedną konsolę sprzed lat – pojawiły się informacje, że jeszcze w tym roku dostaniemy Super Nintendo w nowej wersji.

NES-em Mini Nintendo trafiło w dziesiątkę – w Stanach Zjednoczonych konsola zniknęła z półek niezwykle szybko, a egzemplarze, które trafiły na internetowe aukcje osiągały ceny wyższe, niż pierwotnie oferowane w sklepach. NES Mini miał co prawda swoje ograniczenia – gracze narzekali głównie na absurdalnie krótki przewód łączący pada z konsolą oraz brak możliwości instalowania innych gier niż przewidzianych przez producenta (w pamięci urządzenia znalazło się ich zaledwie 30), i tak okazał się ogromnym sukcesem. Niedawno Japończycy poinformowali, że planują zakończenie produkcji tego sprzętu. Dziś już wiemy, jaki był powód tej decyzji.

 

Skoro raz się udało, to czemu by nie spróbować jeszcze raz? Japończycy postanowili zatem powtórzyć sprawdzony manewr – właśnie pojawiły się informacje, że jeszcze w tym roku dostaniemy wersję mini następcy NES-a, czyli Super Nintendo. Takimi wieściami podzielił się brytyjski portal Eurogamer, na którego informacjach można polegać. Musimy przyznać, że ta informacja niezwykle nas cieszy – biblioteka gier, które ukazały się na SNES-a jest naprawdę imponująca. Mamy nadzieję, że w pamięci urządzenia znajdą się The Legend of Zelda: A Link to the Past, Chrono Trigger, Super Metroid czy też Super Mario World.

 

Moda na granie w stylu retro powoduje, że na rynek trafiają interesujące urządzenia. Oprócz wspomnianego NES-a Mini można również kupić odświeżoną wersję Segi Genesis, a także Super Retro Boya.

 

foto: Cesare Andrea Ferrari / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska