Fotel biurowy od Ferrari

Fotel biurowy od Ferrari

Ten imponujący mebel to kolejny przedmiot, który powstał z okazji 70-lecia urodzin legendarnej włoskiej marki.

Firma z siedzibą w Maranello w tym roku świętuje swoje siedemdziesiąte urodziny. Z tej właśnie okazji Ferrari stworzyło 350 wyjątkowych egzemplarzy samochodów (na bazie aktualnie produkowanych modeli), a niedawno mieliśmy także przyjemność informować o wyjątkowym zegarku, który powstał we współpracy ze szwajcarską firmą Hublot. Na tym jednak świętowanie się nie kończy – Ferrari zaprezentowało właśnie… urodzinowy fotel biurowy.

 

 

Ten wyjątkowy mebel, nazwany po prostu Cockpit, jest owocem kolaboracji z włoską firmą Poltrona Frau, która słynie z produkcji wysokiej jakości foteli, sof, kanap i innych tego typu przedmiotów. Jego wygląd rzecz jasna przywodzi na myśl fotele, które możemy znaleźć w samochodach włoskiej marki. Jeśli zatem ktoś siedząc przy biurku chciałby się poczuć jak za kierownicą kilkusetkonnego auta sportowego, będzie miał ku temu świetną okazję.

 

Powstały dwa warianty fotela: President oraz Executive. To pierwsze zdaniem twórców swoją inspirację w kwestii ergonomii czerpie z prawdziwych foteli wyścigowych, drugie natomiast jest nieco bardziej uniwersalne i zapewnia większą swobodę ruchów. Do stworzenia obu foteli posłużyły materiały, które na co dzień są wykorzystywane do produkcji siedzisk, jakie znajdziemy w samochodach Ferrari.

 

Fotel Ferrari to kolejny interesujący gadżet z logiem znanego producenta samochodów, o jakim mamy okazję pisać w ostatnim czasie – niedawno informowaliśmy między innymi o zegarkach, które powstały ze starych Porsche.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska