Godziną biegu kupujesz 7 dodatkowych godzin życia!

2017-04-21
Godziną biegu kupujesz 7 dodatkowych godzin życia!

Bieganie jest modne i zdrowe – o tym wiemy. Ale teraz znamy też konkrety. Godzinny jogging to w przybliżeniu siedem dodatkowych godzin życia. Zachęceni?

Siedem godzin to sporo. W ciągu siedmiu godzin można obejrzeć trzy długie filmy, polecieć do Egiptu i z powrotem albo poznać kobietę, uwieść ją i pójść do łóżka, w dodatku wcale nie poprzestając na jednym razie. Siedem godzin w zamian za jedną – brzmi jak niezły interes do ubicia z samym sobą, prawda?

 

Grupa naukowców z Uniwersytetu Stanowego w Iowa stwierdziła, że tytułowa teza to żaden kit. Skromna godzinka joggingu to siedem dodatkowych godzin życia. Na tym zresztą nie poprzestali. Stwierdzili też, że nawet 5-10 minut biegu dziennie drastycznie zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca. No, 5-10 minut chyba dla nikogo nie będzie biegiem ekstremalnym...

 

Jak to obliczono? Wybaczcie, ale oszczędzimy wam dokładnych wyliczeń naukowców (pewien okres biegania po dwie godziny tygodniowo przekłada się na mierzalne wydłużenie aktywnego życia, później liczenie proporcji – nie bawmy się w to!). Niech wystarczy wynik, który działa na wyobraźnię.

 

Warto jednak żebyście pamiętali, że biegając godzinę codziennie wcale nie kupicie sobie życia wiecznego. Bo ciało ma swoje limity. A bieganie przez godzinę każdego dnia, zwłaszcza będąc amatorem, może mieć nawet skutek odwrotny od zamierzonego i skończyć się kontuzją. A kontuzjowani już za dużo nie pobiegacie. Chyba że od lekarza do lekarza.

 

A jeśli już naprawdę bardzo nie lubicie biegać – nie martwcie się. Seks też świetnie wpływa na długość życia!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska