Kruger&Matz z nowościami na rok 2017 – są laptopy!

2017-04-25
Kruger&Matz z nowościami na rok 2017 – są laptopy!

Do oferty polskiej firmy dołączyły trzy laptopy – dwa o przekątnej ekranu 15,6 cala i jeden czternastocalowy.

Firma znana głównie z produkcji smartfonów o niezbyt wygórowanych cenach, a także słuchawek i innych akcesoriów audio jakiś czas temu wprowadziła do swojej oferty ultrabooki. Efekty tego ruchu musiały zadowolić włodarzy firmy, którzy postanowili pójść za ciosem – na konferencji poświęconej nowościom na rok 2017 szef firmy, którym jest Michał Leszek poinformował, że w ofercie firmy pojawią się również laptopy.

 

W skład nowej serii Explore PRO wejdą trzy urządzenia: dwa o przekątnej ekranu 15,6 cala oraz jedno czternastocalowe. Wszystkie zostały wyposażone w matowe matryce IPS o rozdzielczości Full HD. Już na pierwszy rzut oka widać, że Kruger&Matz w kwestii designu mocno inspiruje się produktami marki Apple – trudno jednak czynić z tego zarzut, wszak na podobny krok decyduje się wiele innych firm. Mamy zatem do czynienia z obudowami wykonanymi z aluminium, a więc tworzywem przyjemniejszym w dotyku, niż zwykły plastik. Co jednak kryje się w środku?

 

 

Tu zaczyna się robić ciekawie – firma najwidoczniej nie chce być postrzegana jako producent budżetowego sprzętu i celuje w użytkowników bardziej wymagających. Najbardziej zaawansowanym pod względem technologicznym jest model Explore PRO 1511. Urządzenie to pracuje w oparciu o procesor Intel® Core™ i7-6500U o taktowaniu maksymalnym do 3,1 GHz, natomiast dwa pozostałe wykorzystują jednostkę Intel® Core™ i5-6200U do 2,8 GHz. Dodatkowo modele Explore PRO 1510 i Explore PRO 1511 wyposażone zostały w kartę graficzną GeForce GTX 950M, która zapewnia doskonałą wydajność w grach przy rozdzielczości 1080p, oferując szybką optymalizację gier oraz płynne i realistyczne efekty wizualne.

 

Jeśli zaś chodzi o dostępne porty, to przeciętny użytkownik nie będzie musiał korzystać z wielu przejściówek – w obudowie znalazły się trzy wejścia USB (w tym jeden USB 3.0), a także port mini HDMI, umożliwiający korzystanie z większego ekranu oraz gniazdo audio i złącze LAN. Dodatkowo poprzez slot na kartę SD można zgrywać zdjęcia lub inne dane bezpośrednio z lub na kartę pamięci. Sprawne działanie laptopów wspiera także wbudowany dysk SSD o pojemności 256 GB z prędkością odczytu 520 MB/s oraz zapisu 360 MB/s. We wszystkich trzech modelach zastosowano podświetlenie klawiatury, co jest szczególnie przydatne podczas pracy w nocy lub przy kiepskich warunkach oświetleniowych. Wszystkie trzy urządzenia pracują pod kontrolą systemu Windows 10.

 

Laptopy Explore PRO dostępne są w oficjalnym sklepie na stronie www.krugermatz.com, a także w  sieci salonów LPelektronik www.lpelektronik.com w cenie: Explore PRO 1410 – 2999 zł, Explore PRO 1510 – 3699 zł, Explore PRO 1511 – 3999 zł.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska