Jak dobrać poszetkę do reszty ubioru?

2017-04-25
Jak dobrać poszetkę do reszty ubioru?

Poszetka czy brustasza zdecydowanie nie powinny być dla was dziwnymi, egzotycznymi słowami. Jeśli są to wyjaśniamy: poszetka to chustka, którą wkładasz do kieszonki marynarki, a brustasza – właśnie ta kieszonka. Chcesz nosić poszetkę? No i bardzo dobrze! My podpowiemy ci jak ją dobrać!

Pierwsze kroki mogą wydawać się ciężkie. W rzeczywistości jednak męska moda i elegancja praktycznie bez wyjątku rządzą się bardzo prostymi prawami, które warto zapamiętać. Później niezauważalnie stają się one intuicyjne i „przestrzegają się same”.

 

A więc dowiedzcie się jak wygląda „wiedza tajemna” jeśli chodzi o dobór poszetki? Czytajcie poniżej.

 

Jak dobrać rozmiar poszetki do brustaszy?

Przede wszystkim zdrowy rozsądek. Ta zasada działa także w tym przypadku. Chcesz być elegancki – nie przesadź. Bądź taki jak należy (uwaga: ta zasada może nie działać jeśli chodzi o twój charakter, w końcu kobiety lubią niepokornych mężczyzn!). Znaj umiar. Zbyt wiele zbyt wyrazistych dodatków zawsze sprawi, że będziesz wyglądał raczej jak nieślubny syn choinki niż jak facet z klasą.

 

Jak ma się ta zasada do poszetki? Otóż tak, że grzechem jest przepełnienie brustaszy. Choć te ozdobne chustki sprzedawane są zwykle w standardowym rozmiarze 33x33 cm, ty musisz potrafić umiejętnie składać poszetkę. W modzie można wiele, ale z pewnością nie można sprawić, by poszetka sprawiała wrażenie, że brustasza jest wypełniona po brzegi! To nieeleganckie i niechlujne. Warto jednak pamiętać, że przesada w drugą stronę też nie przystoi. Tak samo jak nie może przepełniać kieszonki, tak samo ozdobna chustka nie może się do niej zsuwać. W końcu po co ci ona, skoro jej nie widzisz?

 

Jak dobrać poszetkę do krawata i muchy?

Albo do innych dodatków, bo poszetkę równie dobrze można nosić bez wymienionych w nagłówku ozdób przeznaczonych do noszenia pod szyją. Jeśli nie do krawata i muchy – możecie dobrać poszetkę na przykład do skarpetek. Albo do spinek. Chustka powinna pasować – niekoniecznie kolorystycznie, choć to najprostsze. Równie dobrze może chodzić o wzory, które nie mogą się wykluczać (krawat w paski i poszetka w kratkę raczej nie będzie najszczęśliwszym rozwiązaniem). Jednak jeśli chcesz zaszaleć – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodatki ze sobą kontrastowały. Wzorzysty krawat i bardziej stonowana poszetka? Nie ma sprawy! Byle nie w barwach, które się wykluczają! I jeszcze jedna ważna rzecz: przenigdy nie wybierajcie dodatków uszytych z tej samej tkaniny! I krawat, i poszetka wykonane z jedwabiu – takie rozwiązanie całkowicie odpada! Dodatki mają ze sobą korespondować, a nie być identyczne!

 

Jeśli nie planujecie innych dodatków – poszetka zawsze może korespondować z koszulą albo nawet z marynarką. Poszetka noszona bez krawata daje bardzo niezobowiązujący, luzacki efekt. Z pewnością wart zachodu! Ale jak dobrać poszetkę do marynarki? Znowu – bezpiecznie lub odważnie. Na przykład do granatowego garnituru jasna poszetka na pewno będzie pasować. Ale chustka w podobnym kolorze co garnitur też może zadziałać! Nie ma nic złego w dobieraniu poszetki do marynarki. Byle ze smakiem!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska