Jak nosić marynarkę?

2017-04-26
Jak nosić marynarkę?

Chyba każdy facet, który w pewnym momencie życia postanowił porzucić dresy i bluzy z kapturem na rzecz ubrań nieco bardziej eleganckich stanął przed dylematem dotyczącym łączenia marynarki z innymi częściami garderoby.

Jeśli uważnie śledzicie naszą stronę, to zapewne doskonale już wiecie, jak powinno się dobierać rozmiar marynarki. A skoro już macie marynarkę w odpowiednim dla siebie rozmiarze, to teraz należałoby się zastanowić, jak ją dobrać do koszuli, butów, spodni i ewentualnie innych elementów garderoby. Jeśli mamy zamiar diametralnie zmienić nasz styl, powinniśmy zainwestować również w wymienione wyżej rzeczy. Bo chyba nie musimy nikogo przekonywać, że łączenie marynarki ze wspomnianymi wcześniej spodniami dresowymi i spranymi, rozciągniętymi t-shirtami nie jest najszczęśliwszym pomysłem.

 

Do czego nosić sportową marynarkę?

 

Wielu mężczyznom wciąż się wydaje, że marynarka może funkcjonować jedynie jako jedna z części garnituru. Jest to rzecz jasna założenie błędne – obok marynarek typowo „garniturowych” istnieją również te zdecydowanie mniej formalne, często nazywane sportowymi (chociaż nie istnieje zbyt wiele sportów, w których założenie tego typu stroju byłoby najszczęśliwszym pomysłem). Marynarkę sportową można z powodzeniem łączyć ze spodniami różnego rodzaju i naszym zdaniem będzie to idealny wybór dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z klasyczną modą męską. Marynarkę tego typu docenią przede wszystkim ci, którzy w ubiorze cenią sobie przede wszystkim komfort i swobodę ruchów. Sportową marynarkę można nosić praktycznie z każdym rodzajem spodni (nawet szortami!) i obuwia – o ile oczywiście nie będzie zbyt formalne. Sneakersy, trampki czy mokasyny – jak najbardziej! Trzeba jednak pamiętać o jednej, podstawowej zasadzie (o której, niestety, nie każdy wie) – wszystko będzie wyglądać dobrze, pod warunkiem że zadbamy o odpowiedni rozmiar. Zarówno marynarki, jak i spodni. Jeśli zaś chodzi o kolory, to tu ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia – już dawno (na szczęście!) minęły czasy, gdy zarówno marynarki, jak i spodnie były dostępne tylko w smętnych kolorach, które co prawda dobrze prezentują się na pogrzebie, ale na inne okazje już niekoniecznie. Niedawno pisaliśmy między innymi do czego nosić jasną marynarkę.

 

Czy marynarkę od garnituru można łączyć z innymi spodniami?

 

Czy marynarkę od garnituru można wykorzystać w połączeniu ze spodniami innymi niż garniturowe, na przykład z jeansami? Cóż, o ile takie rozwiązanie może dla wielu być wygodne i kuszące (w końcu praktycznie każdy facet ma w szafie jakiś garnitur, więc po co kupować nową marynarkę, skoro już jedną się ma?). Nie jest to jednak zbyt dobry pomysł – nawet najlepsze jeansy nie dorównują formalnością marynarce od garnituru, więc takie połączenie będzie po prostu zbyt kontrastowe – to tak, jakby do t-shirtu i szortów założyć cylinder i monokl. Niby można, ale zbyt dobrze nie będzie to wyglądało. Tak więc do marynarki o dużym stopniu formalności powinniśmy dobrać spodnie, które pod tym względem jej dorównują.

 

A gdy już uda wam się wybrać odpowiednią dla siebie marynarkę, czas rozejrzeć się za właściwą poszetką!

 

foto: Pekic / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska