Jak przeprosić dziewczynę?

2017-04-26
Jak przeprosić dziewczynę?

Jeśli się przewiniło, trzeba ponieść karę. Zanim jednak się ją poniesie, należy przeprosić. Bez skruchy nie ma mowy o wybaczeniu. Ale jak to zrobić, by było ono skuteczne.

Proste słowo „przepraszam”, którego uczą nas od maleńkości, czasami nie przechodzi przez gardło. Z prostego powodu: buntujemy się przeciwko własnej winie. A już jeśli mamy co do niej wątpliwości, to w ogóle nie chcemy przepraszać.

 

Zatem pierwszym warunkiem udanych przeprosin jest uznanie swojego przewinienia. Bez tego nie będzie szczerze. A tylko taki żal ma sens. Szczerość jest warunkiem koniecznym.

 

Jak się zabrać za przepraszanie?

 

Wszystko zależy od rodzaju przewinienia. Jeśli stało się naprawdę coś poważnego, trzeba zachować powagę. W przeciwnym razie można próbować wplatać poczucie humoru, nawet delikatne żarty.

 

Podczas przemowy – niech nie będzie krótka – trzeba pokazać dziewczynie, że rozumie się swoją winę. To nie ma być wygłoszona formułka, zaczerpnięta chociażby z tego tekstu, ale prawdziwy żal. No i postanowienie poprawy. Nie można przepraszać bez tego, kościelna spowiedź akurat w tym wypadku pokazuje całkiem nieźle, jak to powinno wyglądać.

 

Teraz przejdźmy na chwilę do innego porównania. Z przeprosinami powinno być trochę jak w sądzie. Trzeba zaoferować zadośćuczynienie, zgodzić się na umowną „karę”. Ja zrobiłem coś złego, zatem chcę to naprawić.

 

Co kupić dziewczynie na przeprosiny?

 

Kuferki na biżuterię większości kobiet pełne są precjozów kupionych „na przeprosiny”. Niektóre panie mają nawet naprawdę drogie rzeczy, za łajdaczenie się.

 

No właśnie, czy przeprosiny wiążą się z wydatkami? Czy trzeba coś kupować? To nie jest najgorszy pomysł, diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet. Nie namawiamy oczywiście do rujnowania się na te kamyki (chociaż to zależy od rodzaju przewinienia), ale coś można kupić.

 

Dalej jest już jak z urodzinami albo Świętami. Trzeba pokombinować. Uniwersalne rzeczy to buty i torebka, tego nigdy dość. Problem w tym, że wybór może być nietrafiony. O ile na Święta to nie aż tak wielki kłopot, o tyle w przypadku przeprosin tak. To po prostu musi być to coś.

 

Jakie kwiaty kupić na przeprosiny dla dziewczyny?

 

W przypadku lżejszych przewinień proponujemy kwiaty. One są zawsze i wszędzie odpowiednie. Nawet najbardziej sfeminizowane dziewczyny nie odrzucają kwiatów. Bukiet na przeprosiny? A może róże na przeprosiny? To dobry trop, ale proponujemy raczej dowiedzieć się o ulubione (jeśli ich nie znacie). Dziewczyna nie chce z wami rozmawiać, więc nie pomoże, ale może pomoże jej przyjaciółka albo nawet ktoś z rodziny. Zawsze sprawdzają się kwiaty sezonowe (np. tulipany wiosną).

 

Powtarzamy, że bardzo ważna jest skala przewinienia, za które się kajacie. Jeśli było grubo, dając bukiet kwiatów ryzykujecie, że zostaną wam one zniszczone na głowie. Nie mówiąc o damskiej torebce.

 

Kolor róż na przeprosiny

 

Jeśli już kwiaty, na przykład róże, to pewnie zastanawiacie się nad kolorem. Taka wiedza dla większości z nas jest niedostępna, tak jak wiedza o znakach zodiaku i tajemnicach damskich torebek. Ale poszukaliśmy tu i ówdzie i możemy podzielić się z wami, choć być może część nie uwierzy. Na przeprosiny kupuje się 15 róż. Kolory to biały i/lub czerwony – pierwszy symbolizuje nadzieję, drugi miłość. Są kobiety, pewnie większość, dla których to oczywistość.

 

Acha, na koniec. Jak już przeprosicie, a przeprosiny zostaną przyjęte, to po prostu nie róbcie tego ponownie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska