Zegarek z podpisem Andrzeja Jaroszewicza: Xicorr F125p Akropolis

2017-04-27
Zegarek z podpisem Andrzeja Jaroszewicza: Xicorr F125p Akropolis

Wyjątkowy zegarek polskiej produkcji to hołd dla załogi rajdowej Andrzej Jaroszewicz/Andrzej Szulc.

Xicorra nikomu przedstawiać nie trzeba. Polskie zegarki są w produkcji od kilku lat, a wiele z nich stylem nawiązuje do motoryzacji. Ten najnowszy wiąże się ze startem Fiata w Grecji. Dokładnie 25 maja 1972 roku aż 123 załogi stanęły na starcie dwudziestego Rajdu Akropolu w Atenach. Po morderczych pięciu dniach, po dwóch pętlach (północnej i południowej), po 91 Punktach Kontroli Czasu, po 39 odcinkach specjalnych, po przejechanych 3599 kilometrach tylko 14 załóg dotarło do mety. Była wśród nich polska załoga jadąca Polskim Fiatem 125p z numerem bocznym 25.

 

 

Kierowcą był Andrzej Jaroszewicz, a pilotem Andrzej Szulc. Zajęli oni 11. miejsce w klasyfikacji generalne rajdu i pierwsze miejsce w swojej klasie (1300 -1600 centymetrów). Ciekawostką tego rajdu były długie odcinki dojazdowe, które odbywały się w normalnym ruchu ulicznym. Aby zdążyć do kolejnego Punktu Kontroli Czasu należało osiągać średnią prędkość przejazdową w granicach 50-110 km/h. Na zakończeniu rajdu odbyła się słynna próba na pasie lotniska w Atenach, gdzie wystartowały mocno pokiereszowane po całym rajdzie samochody, w tym Polski Fiat z numerem 25.


W tym roku przypada 45. rocznica tamtego rajdu i dlatego powstał Xicorr F125p Akropolis Limited Edition 45th Anniversary. Przy tym projekcie producent współpracuje z Andrzejem Jaroszewiczem i Andrzejem Szulcem, ich autografy znajda się na deklu zegarka.

 


Limitowany zegarek bazuje na modelu F125 Akropolis.

 

Od standardowej wersji różni się kilkoma szczegółami. Na przykład pierścień na tarczy jest w kolorze pomarańczowym z dodatkowym, charakterystycznym niebiesko-białym paskiem, a przyciski chronografu są w kolorze niebieskim i pomarańczowym. Na szkle umieszczono nr 25, taki jaki miał samochód załogo A.Jaroszewicz/A.Szulc. Kolorowa (pomarańczowa) jest wskazówka rezerwy chodu, a dekiel posiada okolicznościowy grawerunek.


 

Paski przygotowane są specjalnie do tej edycji i posiadają akcenty pomarańczowe i niebieski, zaś w komplecie jest m.in. wierna replika Polskiego Fiata 125p z rajdu w skali 1:43 oraz okolicznościowa książeczka. Limitowana wersja powstanie w ilości 125 egzemplarzy. Cena wynosi 2799 zł.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska