„Volta” – zwiastun nowego filmu Juliusza Machulskiego

2017-04-27
„Volta” – zwiastun nowego filmu Juliusza Machulskiego

Jeden z najbardziej znanych polskich reżyserów wraca do gatunku, w którym czuje się najlepiej.

Juliusz Machulski to jeden z tych reżyserów, który filmy dobre lub wręcz świetne przeplata przeciętnymi, a niekiedy wręcz słabymi. Seksmisja, obie części Vabanku oraz Kilera a także Vinci to jedne z najlepszych polskich komedii. Niestety, w międzyczasie Machulski uraczył nas takimi „hiciorami”, jak Superprodukcja czy Ambassada.

 

Komedie kryminalne to gatunek, w którym Machulski czuje się najlepiej. Cieszy więc fakt, że po latach postanowił do niego wrócić – reżyser musi sobie zresztą doskonale zdawać sprawę z faktu, że Vinci był jego ostatnim naprawdę udanym filmem, a od momentu jego premiery minęło już trzynaście lat. W zwiastunie Volty (kolejny film w dorobku Machulskiego zaczynający się na tę literę) duch Vinciego jest jak najbardziej obecny. Przekonajcie się na własne oczy:

 

 

Akcja ponownie koncentruje się wokół cennego dzieła sztuki, którym tym razem jest korona, należąca niegdyś do Kazimierza Wielkiego. Miejscem intrygi będzie nie Kraków, a Lublin, co wydaje się być bardzo dobrym pomysłem – to miasto rzadko ma okazję pojawiać się w polskim kinie. Głównym bohaterem filmu jest Bruno Volta, w którego rolę wciela się Andrzej Zieliński, a na ekranie partnetrować mu będą między innymi Olga Bołądź, Jacek Braciak, Cezary Pazura, Katarzyna Herman, Robert Więckiewicz i Antoni Pawlicki. Jeśli chodzi o humor, to no cóż… mamy nadzieję, że „mimika dupy” nie okaże się najzabawniejszym tekstem w całym filmie.

 

Czy Volta okaże się hitem na miarę Vinciego? O tym przekonany się 7 lipca 2017 roku, kiedy to film trafi na ekrany kin. Z pewnością podzielimy się z wami naszymi wrażeniami!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska