Gibson Les Paul w wersji zegarkowej

2017-04-27
Gibson Les Paul w wersji zegarkowej

Jeden z najsłynniejszych producentów gitar na świecie nawiązał współpracę z zajmującą się produkcją zegarków szwajcarską firmą Raymond Weil. Efektem tej kolaboracji jest wyjątkowy czasomierz, inspirowany modelem Gibson Les Paul.

Zaprojektowany przez Teda McCarthy’ego i nazwany od gitarzysty jazzowego Lesa Paula model gitary jest z pewnością najbardziej znanym w dorobku firmy Gibson i nie będzie wielką przesadą stwierdzenie, że właśnie ta gitara (wspólnie z Fenderem Stratocasterem) jest sprzętem wręcz ikonicznym dla całej muzyki rozrywkowej. Na Les Paulach grali (i nadal grają!) jedni z najlepszych i najbardziej charakterystycznych gitarzystów na świecie – między innymi Slash, Paul McCartney, Jimmy Page, Keith Richards oraz Zakk Wylde.

 

 

Miłośnicy tej gitary zyskali właśnie kolejny sposób, aby pokazać światu swoje uznanie dla niej. Szwajcarska firma Raymond Weil stworzyła bowiem zegarek inspirowany legendarnym Les Paulem. Na czarnej tarczy znalazło się logo firmy Gibson, które znajdziemy również na deklu. Koperta zegarka została wykonana ze stali nierdzewnej, jej średnica wynosi 43,5 milimetra. Sercem czasomierza jest mechanizm RW5010, który wykazuje się 28800 wahnięciami na godzinę, a rezerwa chodu wynosi 46 godzin. Wygląd zegarka może przypaść do gustu lub nie, natomiast trudno przejść obojętnie obok pudełka, w które producent zapakował swój produkt – przywodzi na myśl futerał na gitarę.

 

Ci, którzy chcieliby, aby w ich kolekcji zegarków znalazł się Raymond Weil Freelancer Chronograph Gibson Les Paul, powinni się spieszyć – producent przewiduje wyprodukowanie zaledwie 300 egzemplarzy. Cena każdego z nich wynosi 3 195 dolarów, czyli około 12 400 złotych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska