Współzałożyciel Google prezentuje latający samochód

2017-04-27
Współzałożyciel Google prezentuje latający samochód

Trochę jak w „Piątym elemencie”, trochę jak w „Jetsonach”. Tyle że naprawdę. W Dolinie Krzemowej już od dawna pracowali nad powietrznymi autami. Teraz widzimy pierwsze efekty.

Wyścig wygrał jeden z dwóch założycieli Google, Larry Page. Trochę to trwało, ale wreszcie mamy widzialny dowód, że lata pracy nie poszły na marne. Wygląda na to, że prototyp już działa. Widzicie go w reklamie. Tej, którą macie poniżej.

 

 

Prototyp nazywa się The Kitty Hawk Flyer. Jest bardzo lekki, bo waży niecałe 100 kg i przeznaczony dla tylko jednej osoby. Nie ma żadnej kabiny – siedzi się na nim raczej jak na motorze niż w samochodzie. A dźwięk, który wydaje? Podobny do motorówki.

 

– Wszyscy od dawna marzymy, żeby latać bez żadnych trudności. Jestem bardzo podekscytowany, że już niedługo będę mógł po prostu wspiąć się na swojego Kitty Hawka i samodzielnie odbyć szybki i łatwy lot – powiedział Larry Page „New York Timesowi”.

 

O Kitty Hawku wiadomo jeszcze jedną rzecz – podobno będzie można na nim latać bez licencji pilota, a nauka obsługi pojazdu ma zająć dosłownie... kilka minut. Nie będziemy ukrywać, że akurat tutaj jesteśmy trochę sceptyczni. Wydaje nam się też, że na komercyjną premierę Kitty Hawka, wbrew temu co sugeruje Page, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

 

Ale to wszystko jeszcze się okaże. Podobnie jak to, ile będzie kosztowała podobna przyjemność. Czekamy!

 

fot. YouTube

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska