„Jolka, Jolka, pamiętasz” na etykiecie trunku

2017-04-28
„Jolka, Jolka, pamiętasz” na etykiecie trunku

Romuald Lipko postanowił zmienić branżę – z muzycznej na spożywczą. Do sklepów trafiła właśnie pierwsza ze stworzonych przez niego wódek, nazwana „Jolka, Jolka, pamiętasz”.

Budka Suflera postanowiła jakiś czas temu zakończyć działalność, więc jej muzycy musieli poszukać sobie innego źródła dochodu. Romuald Lipko postanowił spróbować szczęścia w sprzedaży alkoholu. W tym celu porozumiał się z kolegami z zespołu i wykupił od nich część praw autorskich do piosenek. Na półki sklepowe trafił właśnie pierwszy produkt, czyli wódka „Jolka, Jolka, pamiętasz”. Czego możemy się spodziewać po tym trunku? Na opakowaniu czytamy, że „Jej nazwa pochodzi od kultowej polskiej piosenki o tym samym tytule. Historia opisana tekstem skłania do wspomnień, nostalgii, wzruszeń. Wierzymy, iż spotkania przy kieliszku „Jolki” będą wyjątkowo klimatyczne i udane.”

 

Wódka jest dostępna w sieci sklepów Makro, a także na lotniskach. Kupić będą ją mogli również mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Za produkcję odpowiada firma Polanin ze Środy Wielkopolskiej, która specjalizuje się w wyrobie alkoholi eksportowanych do USA. Lipko zapowiedział również, że nie zamierza poprzestawać na „Jolce” – niedługo mają się pojawić wersje smakowe (wiśniowa, grejpfrutowa, cytrynowa), a także wódki inspirowane innymi utworami Budki Suflera, między innymi „Bal wszystkich świętych” oraz “Za ostatni grosz”.

 

Najbardziej dźwięczna jest jednak nazwa „Wódka Suflera”, która za jakiś czas również ma trafić na półki sklepowe. Co ciekawe, Lipko wspólnie z Krzysztofem Cugowskim zastrzegli tę nazwę już w 2002 roku. Cóż, widocznie już wtedy wiedzieli, że może się przydać w przyszłości!

 

Muzycy (zwłaszcza rockowi) często firmują różnego rodzaju alkohole – niedawno pisaliśmy między innymi o whisky Motorhead.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska