Najdroższa poduszka na świecie

2017-05-02
Najdroższa poduszka na świecie

Komfort ma swoją cenę. W tym przypadku naprawdę sporą.

Ile bylibyście w stanie zapłacić za naprawdę wygodną poduszkę? Ceny standardowych zaczynają się już od kilku-kilkunastu złotych, ale w ich przypadku trudno mówić o produktach wysokiej jakości. Z drugiej strony kupno poduszki kilka tysięcy złotych przez wielu mogłoby być postrzegane jako fanaberia kogoś, kto nie ma co robić z pieniędzmi. Co zatem powiecie o poduszce, za którą trzeba zapłacić więcej, niż za nowiutki samochód wyższej klasy?

 

 

Omawiana poduszka kosztuje 57 500 dolarów, co obecnie przelicza się na ponad 220 tysięcy złotych. Wielu powie, że to czyste szaleństwo i prawdopodobnie będzie mieć rację. Najdroższa poduszka na świecie jest dziełem holenderskiego fizjoterapeuty Thijsa van der Hilsta. Ten pomysłowy gość tworzy specjalne poduszki od 2003 roku i jego marzeniem było wykonanie perfekcyjnej, która oferowałaby najwyższy możliwy poziom ergonomii i komfortu.

 

 

Van der Hilst zaprojektował swoją poduszkę z pomocą nowoczesnych technologii. Używając skanowania trójwymiarowego opracował optymalny kształt, który następnie wykonał ze specjalnej pianki, która zapamiętuje uformowane kształty. Jej poszycie zostało stworzone ręcznie z jedwabiu Mulberry oraz egipskiej bawełny. Wysoką cenę usprawiedliwia fakt, że na zamku błyskawicznym znajdziemy cztery diamenty oraz 22,5-karatowy szafir. Potencjalny nabywca może oczywiście zabrać poduszkę w podróż – jest bowiem do niej dołączany specjalny pokrowiec, stworzony przez firmę Louis Vuitton.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska