Chcesz podobać się kobietom? Czytaj książki!

2017-05-02
Chcesz podobać się kobietom? Czytaj książki!

Zdziwieni? To zastanówcie się jeszcze raz! Czyta raczej ten inteligentny, nie głupi. A inteligentny na ogół w życiu radzi sobie lepiej. I lepiej się z nim gada. I błyskotliwiej żartuje. Na to właśnie lecą kobiety.

Minęły czasy, kiedy czytanie kojarzyło się z nudnymi okularnikami z przylizanymi włosami. Wiecie kiedy? Mniej więcej w momencie ukończenia podstawówki. Starsze kobiety zwykle są nieco bardziej przenikliwe...

 

Ale żeby nie było, że doradzamy bez źródeł. Oczywistą zależność między zamiłowaniem do czytania i zainteresowaniem płci piękniejszej udowodniły ostatnio ustalenia serwisu eHarmony, czyli jednego z najpopularniejszych amerykańskich portali randkowych. W jaki sposób? Otóż pracownicy firmy po prostu przyjrzeli się statystykom.

 

Podczas dokładnego przeglądania informacji o użytkownikach wyszło na to, że faceci, którzy wśród swoich zainteresowań wymieniają czytanie książek otrzymują aż o 19 proc. więcej wiadomości od zainteresowanych nimi kobiet niż ci, którzy takiej informacji w swoim profilu nie uwzględnili! Odsetek chyba nie wymaga komentarza.

 

Może tylko nieco ostudzimy zapał fanów literatury pięknej. Spośród tych, którzy czytają, panie dużo chętniej piszą do gości, którzy chwalą się znajomością głośnych książek dla przedsiębiorców niż do fanów literackiej klasyki. Czyli raczej biznes niż Wojna i pokój!

 

Fanom powieści zostaje na pocieszenie inne badanie. W zeszłym roku naukowcy z Uniwersytetu Północnej Karoliny udowodnili, że jedną z najbardziej pożądanych przez kobiety cech mężczyzny jest... umiejętność opowiadania. Dlaczego? Bo to umiejętność „o wysokim statusie”, która niechybnie świadczy o wysokiej inteligencji. A co lepiej nauczy cię opowiadać niż lektura klasyków opowieści? Podpowiadamy: prawdopodobnie nic.

 

A czy to samo działa także w drugą stronę. Cóż, jakby wam to powiedzieć... Nie! Z badań przeprowadzonych przez eHarmony wynika, że my faceci jednak trochę boimy się inteligentnych kobiet. Bo niby panie, które deklarują czytanie dostają więcej wiadomości niż te, które nie deklarują, ale tylko o marne 3 proc. więcej. Taka statystyka już nie poraża.

 

fot. iStock

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska