Najbardziej luksusowy pociąg świata

2017-05-04
Najbardziej luksusowy pociąg świata

Japoński projektant Ken Okuyama, którego dziełem jest Ferrari Enzo, stworzył pociąg, który jest dziełem sztuki. Szynowy pojazd tym różni się od innych designerskich popisów, że właśnie zaczął jeździć.

 

Ken Okuyama to międzynarodowa sława. Nie tylko projektuje samochody (w tym auta Ferrari, kiedy był członkiem studia Pininfarina), ale także przedmioty codziennego użytku pod własną marką (zegarki i okulary słoneczne), czy samochody na specjalne zamówienie (Kone 57).

 

Zlecenie zaprojektowania pociągu było dla niego niespodzianką, ale co widać na zdjęciach, wywiązał się z niego doskonale. Pociąg nazwany Train Suite Shiki-Shima właśnie wyruszył w swoją pierwszą trasę.


 

Niedawno pisaliśmy o 10 najbardziej luksusowych pociągach świata. Train Suite Shiki-Shima ma szanse mocno namieszać w tym zestawieniu. Pojazd jest zainspirowany kulturą Japonii. Jest nie tylko designerskim popisem, ale ma wyjątkowe cechy, jak wygłuszenie i szklane platformy widokowe.

 

Najbardziej luksusowe są oczywiście przedziały i restauracje. Gdyby ktoś chciał zamówić podróż, to uprzedzamy, że bilety są zarezerwowane do marca 2018 roku. Pojedynczy bilet kosztuje 5 tys. dolarów, a 3-dniowa podróż 10 tys. dolarów.

 

A tutaj film z dziewiczej trasy:

 

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska