„Mroczna wieża” otrzymała pierwszy zwiastun

„Mroczna wieża” otrzymała pierwszy zwiastun

Do internetu trafił pierwszy, obszerny zwiastun ekranizacji jednego z największych dzieł Stephena Kinga.

Cykl Mroczna wieża jest przez wielu uważany za największe dokonanie w pisarskiej karierze Stepehena Kinga (jeśli wierzyć informacjom znalezionym w sieci, do tego grona zalicza się również sam autor). King zaczął pisać Mroczną wieżę w 1970 roku, a skończył na ośmiu tomach ponad czterdzieści lat później – w 2012 roku. Fani twórczości pisarza długo czekali na filmową wersję tego cyklu, no i w końcu się doczekali – możemy już podziwiać pierwszy zwiastun tej produkcji:

 

 

Fabuła filmu skupia się na postaci Rolanda Deschaina (w tej roli Idris Elba, czyli niezapomniany Stringer Bell z Prawa ulicy), ostatniego członka rycerskiego bractwa Rewolwerowców i jego konfliktowi z tajemniczym Walterem O’Dimem, znanym też jako Mężczyzna w Czerni (Matthew McConaughey). Oprócz nich na ekranie zobaczymy też między innymi Katheryn Winnick (znaną przede wszystkim z roli Lagerthy w serialu Wikingowie), Nicholasa Hamiltona, Dennisa Haysberta i Jackiego Earle’a Haleya. Reżyserią zajmie się Duńczyk Nikolaj Arcel, w którego dorobku znajdziemy między innymi takie filmy, jak Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (wersja z Noomi Rapace w roli głównej), Cała prawda o mężczyznach i Zabójca bażantów.

 

Światowa premiera filmu została zaplanowana na 4 sierpnia 2017 roku. Na ekrany polskich kin film trafi nieco później – 11 sierpnia.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska