Porsche Design Monobloc Actuator 24H-Chronotimer

Porsche Design Monobloc Actuator 24H-Chronotimer

Czyli kolejny zegarek z logiem kultowej marki z Zuffenhausen, tym razem poświęcony wyjątkowemu modelowi.

Zegarki tworzone przez markę Porsche Design niemal zawsze w większym lub mniejszym stopniu odnosiły się do motorsportu i samochodów biorących udział w różnego rodzaju wyścigach. Nie inaczej jest w przypadku omawianego czasomierza – inspiracją dla jego powstania był wyjątkowa odmiana słynnej 911, oznaczona jako RSR. Była to pierwsza 911, która nie była napędzana silnikiem typu bokser, a płaską, sześciocylindrową jednostką, umieszczoną przed tylną osią pojazdu.

 

 

Koperta zegarka posiada średnicę 45,5 milimetrów, zatem mamy do czynienia z czasomierzem relatywnie sporym. Co ciekawe, nie została ona wykonana ze stali nierdzewnej, a z tytanu – możemy być zatem spokojni o jej wytrzymałość. Potencjalny nabywca może wybrać, czy woli nosić zegarek na metalowej bransolecie, czy też raczej na gumowym pasku. Rezerwa chodu to 48 godzin, a zegarek bez problemu powinien znieść zanurzenie do 100 metrów. Wersja z bransoletą lub gumowym paskiem została wyceniona na 5950 euro. Wersja wykonana w całości z tytanu kosztuje 500 euro więcej.


O sprzętach z logiem Porsche Design wspominaliśmy wcześniej dwukrotnie – pisaliśmy o smartfonie, powstałym we współpracy z Huaweiem oraz stylowym laptopie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska