10 rzeczy, które ludzie sukcesu robią jeszcze przed śniadaniem

2017-05-05
10 rzeczy, które ludzie sukcesu robią jeszcze przed śniadaniem

Sukcesu nie osiąga się przypadkiem, ale dzięki ciężkiej pracy. Zwłaszcza w biznesie albo w polityce. Ludzie sukcesu mają zwykle zestaw zwyczajów, które kultywują i które od zawsze pomagały im w zostaniu tym, kim zostali. Oto zestaw ich najczęstszych porannych nawyków.

Wiadomo: Jobs, Gates, Kulczyk, Zuckerberg czy Pitt – każdy z nich jest inny. Każdy ma swoje własne zwyczaje. My jednak podajemy przykłady tych zachowań, które u ludzi sukcesu powtarzają się najczęściej.

 

1. Wcześnie wstają

To zwyczaj trudny, ale się opłaca. Ci, którzy osiągają najwięcej zwykle wstają nawet między czwartą, a piątą rano. Grunt, żeby przed śniadaniem mieć jeszcze dużo czasu i dobrze go spożytkować. I żeby pracę zaczynać już w pełni przytomnym.

 

2. Ćwiczą

Gimnastyka albo jogging. Najzdrowiej robić to rano, na pewno przed ósmą. Ćwiczenia cię wybudzą i wejdziesz w dzień aktywny. A jak taki wejdziesz, to taki już pozostaniesz. Odpowie za to neurotransmiter GABA, który sprawi, że twój mózg będzie pracował gładko. Żeby go uaktywnić wystarczy 10 minut porannych ćwiczeń.

 

3. Piją wodę

Dzień warto zacząć od szklanki wody. Obudzi cię zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Wielu ludzi sukcesu, jak na przykład Arianna Huffingtonn, zaczyna dzień od szklanki gorącej wody z cytryną. To lepsze i zdrowsze niż kawa! Można też dodać imbir.

 

4. Biorą prysznic

Prysznic rano jest istotny nie tylko ze względów higienicznych. Pod prysznicem, kiedy jesteśmy rozluźnieni, często wpadają nam do głowy najlepsze pomysły. Poza tym takie poranne rozluźnienie podnosi poziom dopaminy – hormonu odpowiedzialnego za dobre samopoczucie i pozytywną energię.

 

5. Spędzają czas z rodziną

O ile ją mają. Po pierwsze – to przyjemne. Po drugie – umacnia więzi.

 

6. Sprawdzają wiadomości ze świata

Już od rana trzeba wiedzieć, co się dzieje na świecie. Od wczorajszego wieczora mogło się przecież wydarzyć wszystko. Sukcesu nie osiąga się w próżni!

 

7. Odbierają i odpisują na maile

Ludzie sukcesu nie każą czekać innym ludziom dwa tygodnie na odpowiedź. Siadają, czytają i odpisują. No i, co oczywiste, dużo tych maili dostają.

 

8. Ścielą łóżko

I golą się, oczywiście jeśli mają taki styl, żeby mieć twarz codziennie gładko wygoloną. Chodzi o nie zaniedbywanie nawet najprostszych rzeczy, które są do zrobienia. Może to zabrzmieć trochę głupio, ale takie rzeczy kształtują charakter. Poważnie.

 

9. Medytują

O porannym skupieniu i oczyszczeniu umysłu dużo mówią zwłaszcza najwięksi amerykańscy biznesmeni. W Polsce to (jeszcze?) nie aż tak popularne. Przykład medytującego przedsiębiorcy? Najsłynniejszy to świętej pamięci Steve Jobs.

 

10. Pracują nad czymś, co kochają

Zwykle chodzi o inne projekty niż zawodowe. Gra na instrumencie, pisanie powieści, malarstwo – to bardzo ważne nawet w przypadku, kiedy na co dzień zajmujesz się graniem na giełdzie.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska