Jeszcze więcej „Gry o tron”!

Jeszcze więcej „Gry o tron”!

Fani ekranizacji twórczości największego dzieła w literackim dorobku George’a R.R. Martina mają powody do zadowolenia – stacja HBO potwierdziła, że ma w planach stworzenie nie jednego, ale CZTERECH seriali w świecie „Gry o tron”!

Wiemy już, że zbliżający się wielkimi krokami siódmy sezon najpopularniejszego serialu HBO (premiera została zaplanowana na połowę lipca) będzie przedostatnim. Trudno jednak oczekiwać po włodarzach stacji porzucenia tak popularnego projektu, zwłaszcza że świat stworzony przez Martina stwarza ogrom możliwości do stworzenia osobnych historii, nie mniej interesujących niż te, które pokochali widzowie.

 

 

Stacja postanowiła podejść do sprawy z typowym dla siebie rozmachem – planują bowiem stworzenie nie jednego, a aż czterech nowych seriali! Nie wiemy jeszcze, jakie historie będą opowiadać, ale szefowie HBO zdradzili, kto będzie nad nimi pracował. Będą to:

 

  • Max Borenstein (Kong: Wyspa czaszki)
  • Jane Goldman (cykl Kingsman, X-Men: Pierwsza klasa) oraz George R.R. Martin
  • Brian Helgeland (A Knight’s Tale, L.A. Confidential)
  • Carly Wray (Mad Men) oraz George R.R. Martin

 

Udział George’a R.R. Martina z jednej strony jest dobrą wiadomością (dzięki temu możemy być pewni, że seriale powstaną zgodnie z jego wizją), natomiast z drugiej… to fatalne wieści, ponieważ mogą oznaczać, że premiera Wichrów zimy (czyli szóstej części cyklu Pieśń lodu i ognia) jeszcze bardziej się opóźni.

 

Jedyną informacją, dotyczącą planowanych seriali, jaką HBO zdecydowało się zdradzić, to fakt, że „seriale będą eksplorować inne fragmenty czasowe rozległego i bogatego świata stworzonego przez Martina”. Stacja podkreśla, że nie wszystkie seriale muszą powstać – decyzje będą podejmowane indywidualnie po tym, jak scenariusze będą gotowe.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska