Sting sprzedaje penthouse przy Central Parku

Sting sprzedaje penthouse przy Central Parku

Chyba nie ma lepszego miejsca, które pozwalałoby poczuć klimat Nowego Jorku. Niestety, cena wykracza poza możliwości finansowe zwykłego śmiertelnika – i to znacznie!

Utwór „Englishman in New York” traci, przynajmniej częściowo, na aktualności. Autor tego hitu, czyli Gordon Matthew Thomas Sumner wraz z żoną Trudie Styler postanowili bowiem sprzedać penthouse z widokiem na Central Park, który muzyk kupił w 2008 roku. Za nieruchomość zapłacił wówczas 27 milionów dolarów, jednak najwidoczniej uznał, że upływ czasu oraz fakt, że mieszkał w niej słynny muzyk, wpłynęła znacząco na jego wartość. Sting bowiem chciałby, aby przyszły nabywca wyłożył na stół… 56 milionów dolarów.

 

 

Dwupoziomowy penthouse znajduje się na 16 i 17 piętrze budynku, stojącego pod adresem 15 Central Park West, który jest powszechnie uważany za jeden z najbardziej prestiżowych w Nowym Jorku. Mieszkają w nim (lub mieszkali) między innymi Denzel Washington oraz Robert De Niro. W mieszkaniu z pewnością nie brakuje przestrzeni – zajmuje bowiem powierzchnię 500 metrów kwadratowych. W środku znajdują się między innymi trzy sypialnie, domowe biuro oraz ogromny taras, z którego roztacza się przepiękny widok na Central Park. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na poranną filiżankę kawy, nieprawdaż? Przyszły właściciel nie musi się martwić o wyposażenie mieszkania – znajdzie w nim między innymi dwie ogromne lodówki, a także trzy zmywarki oraz mnóstwo innych sprzętów gospodarstwa domowego. Musi się jednak liczyć z całkiem pokaźnymi, miesięcznymi kosztami utrzymania nieruchomości, które wynoszą ponad 10 tysięcy dolarów. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na zakup mieszkania za 56 milionów, to kwota czynszu zapewne nie robi na nim wielkiego wrażenia.

 

Penthouse prezentuje się świetnie, gdyby jednak ktoś zapytał nas o zdanie, to chyba wolelibyśmy mieszkać w posiadłości, która posłużyła za inspirację dla twórców Wielkiego Gatsby’ego.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska