iPhone 7 nadchodzi

iPhone 7 nadchodzi

Jeszcze dwa miesiące dzielą nas od premiery najnowszego iPhone'a. Fani urządzeń Apple'a mogą wyczekiwać go z prawdziwą niecierpliwością. Zwłaszcza, że zapowiada się, że będzie on znacząco różnił się od poprzedników.

Nowy iPhone prawdopodobnie będzie różnił się wyglądem od dotychczasowych. Prawdopodobnie, bo to, co na ten temat na razie wiadomo, wiadomo jedynie na podstawie przecieków. Te wskazują jednak na przykład na to, że telefon będzie pozbawiony charakterystycznych pasków na tylnym panelu. Nie wiadomo czy z telefonu zniknie umieszczony z boku przełącznik trybu cichego, ale w niektórych doniesieniach pojawiały się takie głosy. Po sieci krążą też niepotwierdzone informacje jakoby nadchodzący iPhone miał być cieńszy od poprzednich, a także pozbawiony wejścia słuchawkowego 3,5 mm jack. To drugie oznaczałoby zresztą, że Apple zamierza postawić na jakieś inne złącze słuchawkowe – smartfona bez słuchawek przecież nikt nie chce sobie nawet wyobrażać.

 

Druga zmiana może wydawać się powierzchowna, ale z pewnością jest istotna. Chodzi o nazwę. Wiele wskazuje na to, że nazwa nowego iPhone'a nie ograniczy się – jak bywało do tej pory – do kolejnego numerka, w tym przypadku siódemki. Dlaczego? Po pierwsze, premiera będzie wydarzeniem symbolicznym – najnowszy telefon od Apple'a zostanie udostępniony kupującym dokładnie dziesięć lat po premierze pierwszego iPhone'a. Po drugie, telefon ma rzeczywiście znacząco różnić się od poprzednich. W rozmaitych doniesieniach na razie pojawiały się takie nazwy jak iPhone Pro i iPhone Air.

 

Na koniec najistotniejsza kwestia specyfikacji technicznej. W nowym iPhonie ma zostać zainstalowany procesor A10. Jeśli chodzi o pamięć RAM – będzie jej co najmniej 2 GB. Możliwe też, że Apple zdecyduje się na wprowadzenie do sprzedaży także droższej wersji swojego flagowego produktu, wyposażonej w 1 GB RAM-u więcej.

 

Cena najnowszego iPhone'a ma sytuować się na dotychczasowym poziomie.

 

fot. renatomitra/Flickr (CC BY-SA 2.0)

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska