Włoska wioska oferuje 2 tysiące euro nowym mieszkańcom

2017-05-10
Włoska wioska oferuje 2 tysiące euro nowym mieszkańcom

Burmistrz położonej nieopodal Genui wioski Bormida wymyślił interesujące rozwiązanie problemu wyludniania się miejscowości.

Bormida to wioska położona w północnych Włoszech, w Ligurii, prowincja Sawona. Boryka się ona z poważnym problemem – wciąż ubywa z niej mieszkańców. Obecnie żyje tam niespełna 400 osób. Daniele Galliano, który pełni w Bormidzie funkcję burmistrza, postanowił działać – ogłosił wszem i wobec, że każdy, kto zdecyduje się przeprowadzić do Bormidy, otrzyma nie tylko 2000 euro, ale także wyjątkowo atrakcyjne warunki wynajmu nieruchomości, wynoszące zaledwie 50 euro miesięcznie!

 

Głównym powodem, dla którego populacja Bormidy stale się pomniejsza jest fakt, że jej młodsi mieszkańcy wyjeżdżają na stałe w poszukiwaniu pracy – głównie do oddalonej niespełna 90 kilometrów Genui, która oferuje o wiele większe możliwości zarobkowe, niż położona w górach Bormida. Ci jednak, którzy wykonują wolne zawody i mogą pracować z każdego miejsca na Ziemi, z pewnością rozważą propozycję pana Galliano. Co ciekawe, nieopodal Bormidy (w odległości 22 kilometrów) znajduje się restauracja La Locanda Dell'Angelo Di Torterolo Massimiliano, która może się pochwalić gwiazdką Michelin, więc przyszli mieszkańcy będą mieli okazję skosztować sprawdzonych specjałów włoskiej kuchni.

 

 

Propozycja burmistrza Galliano odbiła się szerokim echem na całym świecie i od razu pojawiło się mnóstwo chętnych, aby z niej skorzystać. Nie wiadomo jednak, czy wioska oferuje dobry dostęp do internetu, co wydaje się być kluczową kwestią dla większości potencjalnych, nowych mieszkańców Bormidy.

 

Więc jak, jesteście już spakowani?

 

foto: Mapy Google

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska