10 modowych superobciachów

2017-05-10
10 modowych superobciachów

Zaklinamy cię na wszelkie możliwe sposoby. Nawet jeśli masz się za najbardziej niezależną osobę na świecie, która w nosie ma wszelkie zasady, w tym modowe, tego co poniżej po prostu nie rób, nie wolno ci, zabraniamy!

1. Pasek i szelki

 

Albo-albo. Nigdy razem. I nie tłumacz, że przez ostatnie lata troszkę za dużo jadłeś, potrzebny jest zarówno pasek, jak i szelki, by utrzymać spodnie na miejscu. Nie przekonasz nas, bo takie zestawienie-połączenie jest jednym z większych faux pas mody.

 

2. Guzik marynarki

 

Czy marynarkę wolno zapiąć na wszystkie guziki? A guzik! To obciach, chociaż w marynarkach dwurzędowych jakoś tam dopuszczalny. Ale po kolei: marynarkę jednorzędową na dwa guziki zapinamy tylko na górny guzik. Marynarkę na trzy guziki zapinamy na guzik środkowy, ewentualnie na dwa górne. A dwurzędówkę na górny guzik, dolny zostawiamy odpięty, a ewentualnie zapinamy wszystkie.


3. Rozmiar za duży

 

Fajnie się chodzi w dresie i polarze, ale litości, wygoda nie może być priorytetem zawsze i wszędzie. Bez względu na mankamenty figury kupowanie za dużych koszul, marynarek i garniturów, jest poniżej krytyki. Ubrania powinny być „do figury”, czyli we właściwym rozmiarze. Jeśli z czegoś „wyrosłeś”, poczekaj aż zeszczuplejesz albo odpuść. Za duże marynarki też są fatalne, niszczą wygląd naprawdę skutecznie.

 

4. Buty i pasek w innym kolorze

 

Bardzo się cieszymy, że masz ulubione buty do formalnego stroju i ulubiony pasek, który dostałeś od żony. Ale jeśli te dwa elementy stroju nie pasują do siebie kolorystycznie (brązowe buty, czarny pasek lub na odwrót), to kiedy wychodzisz, musz dokonać wyboru: czyja dziś kolej, paska czy butów.

 

5. Koszula z krótkim rękawem do biura

 

Nie zniechęcamy was do koszul z krótkimi rękawami, są w Polsce lata, gdzie jest gorąco. Ale koszulę z krótkim rękawem nosimy wyłącznie do strojów nieformalnych, nie do garnituru. Zawiązywanie do niej krawata to kolejny obciach. Koszulę letnią nosimy na spodnie. Biuro ma swoje prawa, jeśli już przyjąłeś w nim posadę, to się dostosuj.

 

6. Plecak do garnituru lub kurtka sportowa

 

Moda wśród przyjezdnych accountów i „nowych” w biurach. Trzeba przychodzić w garniaku, ale przecież za dojazd i drogę po pracy do domu firma nie może już mieć pretensji. Firma może nie, ale zasady mogą. Jeśli garnitur, to bez plecaczka odpowiedniego w Bieszczady. I bez kurtki z naszywkami.

 

7. Podróbki

 

Zaryzykujemy takie oto stwierdzenie: nie ma gorszego obciachu niż założenie podróbki. Nieważne co zostało podrobione, zegarek, buty, cokolwiek. Kradzione może nie tuczy, ale czyni prosiakiem.

 

8. Skarpety do sandałów

 

Bardzo, ale to bardzo chcielibyśmy wymyślić coś oryginalnego, błyskotliwego, co przekonałoby was na zawsze i do końca życia. Tylko mamy takie wrażenie, że wszystko zostało wymyślone. Tego się nie robi. Koniec. Kropka.

 

9. Czarny garnitur rano

 

Miłość do eleganckiej czerni bywa wśród niektórych mężczyzn tak głęboka, że czczą ten szatański kolor zawsze. Tymczasem czarne garnitury, ale takie naprawdę czarne, smoliste, są odpowiednie wyłącznie na wieczór. Jeśli do biura i rano, to mogą być tylko garnitury ciemne (grafitowe, marengo, szare, stalowe), ale nie czarne.

 

10. Brud

 

Na koniec modowy obciach, który być może wielu z was obrazi (choć w żadnym wypadku nie sugerujemy, że możecie mieć jakikolwiek problem), ale niestety innym trzeba o temacie przypominać. Nic nie robi gorzej niż brud. Łupież na marynarce, brudne włosy, niewyczyszczone buty, marynarka z plamami napojów i posiłków. Nawet najskromniejszy strój będzie miał przewagę nad najdroższym, jeśli będzie czysty.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska