Wino i wzornictwo przemysłowe: idealne połączenie

2017-05-11
Wino i wzornictwo przemysłowe: idealne połączenie

Znudzeni winem w identycznych butelkach, wyglądających na półkach sklepowych nudno i przewidywalnie? Są tacy, którzy też byli znudzeni, dlatego wzięli się do roboty.

Dekonstrukcji butelki wina podjął się jeden z najsłynniejszych designerów świata Karim Rashid. Egipcjanin połamał butelkę.

 

Prezentacja nowego "ubranka" dla wina odbyła się w nowojorskiej pracowni sławy wzornictwa przemysłowego. Karim Rashid współpracował wcześniej z największymi, tworząc luksusowe gadżety, przedmioty codziennego użytku i meble (kosze na śmieci, krzesła, butelki). W jego portfolio są projekty dla firm Kenzo, Armani, Alessi, Swarovski, Davidoff.

 

Nowa butelka, jakby pocięta szablą i złożona na nowo, nie jest tylko dziełem sztuki, ale zawiera doskonały trunek. To kanadyjskie wino Cabernet Franc z winnicy Stratus. Chętnie byśmy spróbowali.

 

To nie pierwszy raz, kiedy znany designer bierze się za projekt butelki wina. Zmarła niedawno Zaha Hadid, pochodząca z Iraku brytyjska sława architektury, zaprojektowała butelkę dla austriackich winiarzy.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska