Nic tak nie działa na kobiety, jak… szczeniaczki

2017-05-11
Nic tak nie działa na kobiety, jak… szczeniaczki

Markowe ciuchy, drogi samochód, starannie dobrane perfumy – jeśli chcecie być dobrze widziani w oczach płci przeciwnej, lepiej zapomnijcie o tych rzeczach i rozejrzyjcie się za… szczeniakiem.

Nie od dziś wiadomo, że ludzie oceniają się nawzajem na dziesiątki, jeśli nie setki różnych sposobów. Oprócz wspomnianych ubrań i innych elementów wizerunku, nawet takich jak model posiadanego telefonu komórkowego, inni oceniają nas także na podstawie naszych zwierząt. Serwis mypetsies.com postanowił sprawdzić, którzy pupile sprawiają, że płeć przeciwna patrzy na nas przychylniejszym okiem. Lub wręcz przeciwnie.

 

Przeprowadzone przez wspomniany serwis badania niejako potwierdzają znane i powtarzane od lat stereotypy. Mężczyzna, którego kobieta widzi w towarzystwie szczeniaka, wydaje jej się bardziej godny zaufania, atrakcyjniejszy, seksowniejszy, przyjazny, inteligentniejszy oraz lojalniejszy. Wiedzieliśmy, że większość kobiet uwielbia małe pieski, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak… Złym pomysłem (oczywiście wyłącznie w omawianym kontekście) jest posiadanie kota – facet z tym zwierzęciem wywołuje u kobiet niepokój, a nawet strach.

 

W drugą stronę działa to podobnie, chociaż są pewne subtelne różnice. Mężczyźni patrzą przychylniejszym okiem na kobiety ze średniej wielkości psami (widocznie faceci aż tak nie przepadają za szczeniakami), natomiast koty budzą jednoznacznie negatywne skojarzenia. Stereotyp starej panny, otoczonej tymi zwierzętami nie wziął się, jak widać, znikąd.

 

 

Co jeszcze działa na kobiety? Perfumy – niedawno pisaliśmy o tym, jakie zapachy panie uważają za atrakcyjne, a które mają działanie odstraszające. Artykuł znajdziecie TUTAJ.

 

foto: Georgijevic / iStock

źródło: Mypetsies

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska