Laptop od Xiaomi - wyciekła specyfikacja

Laptop od Xiaomi - wyciekła specyfikacja

Firma Xiaomi coraz śmielej poczyna sobie na światowym rynku - chiński producent ma zamiar dołączyć do pierwszej ligi także w segmencie laptopów.

W 2015 roku firma Xiaomi znalazła się na piątym miejscu, jeśli chodzi o ilość wyprodukowanych smartfonów. Dużą popularnością cieszą się także inne akcesoria chińskiego producenta, takie jak chociażby kamery, drony, słuchawki czy też powerbanki. Xiaomi jednak na tym nie poprzestaje i wygląda na to, że niebawem doczekamy się pierwszego notebooka sygnowanego ich logiem.

 

Według nieoficjalnych źródeł urządzenie ma zostać zaprezentowane 27 lipca, ale dzięki wyciekowi już teraz możemy z dużą dozą pewności domniemywać, jakie podzespoły się w nim znajdą. Według informacji podanych przez jeden z chińskich portali laptop Xiaomi ma pojawić się w dwóch wariantach - o przekątnej ekranu 11 i 13 cali. W obydwu ma się znaleźć procesor Intel Core i7-6500U, a więc jednostka dwurdzeniowa o częstotliwości 2,5 GHz (3,1 GHz w trybie Turbo), 8 GB pamięci RAM, port USB typu C, a całość ma działać pod kontrolą systemu Windows 10.

 

Nie ma pewności co do tego, jak notebooki od Xiaomi będą wyglądać, ale znając dotychczasowe posunięcia chińskiego producenta w kwestii designu swoich produktów i ich sporą inspirację urządzeniami Apple możemy się spodziewać, że laptop może przypominać MacBooka Air. Nie jest też oczywiście znana cena urządzenia. Co prawda od jakiegoś czasu mówi się, że firma ma aspiracje na wejście do segmentu premium, ale raczej wątpliwe jest, aby za swój pierwszy notebook zażądała kwotę porównywalną do tej, jaką trzeba zapłacić za komputer z nadgryzionym jabłkiem w logo.

 

Czy przecieki okażą się prawdziwe, a nowy produkt Xiaomi spodoba się potencjalnym nabywcom? Pozostaje poczekać do 27 lipca na oficjalną prezentację.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska