Notorycznie kłamiemy w związkach

2017-05-11
Notorycznie kłamiemy w związkach

Co czwarta osoba będąca w związku nie ma za grosz zaufania do swojego partnera. I słusznie robi te 25 procent, ponieważ kłamiemy wszyscy i to notorycznie.

Aż 5 proc. mężczyzn i kobiet będących w związkach przyznaje, że nie miała zaufania do partnera nawet wówczas, kiedy związek się rozpoczynał. Im dalej w las, tym gorzej. Nie ufa sobie jedna czwarta osób.

 

Chyba nic w tym dziwnego, skoro z badań wynika, że kłamiemy mniej więcej co 10 minut (oczywiście nie siedząc samemu w pokoju, ale będąc w towarzystwie).

 

Zatem na jaki temat kłamiemy w parach? Jak ściemniamy? Nie obawiajcie się, nie zawsze chodzi o zdradę, relacje z innymi osobami przeciwnej płci, które mogłyby być źle zrozumiane i trzeba je ukrywać. Kłamiemy w przypadku rzeczy błahych i poważnych. Po prostu non-stop. A oto lista kłamstw, podana po kolei od przypadków najczęstszych, po coraz rzadsze.

 

„Tak, słucham cię”

„Nie, nie jestem w złym nastroju”

„Wypiłem tylko jednego”

„Nie widziałem twojego telefonu”

„Nie wyglądasz grubo”

„Nie jestem głodna/y”

„Miałam orgazm

„Tak, lubię twoich rodziców”

„Nie ja to popsułam/em”

„Nie ja to zjadłam/em”

„Nigdy cię nie zdradziłam/em”

„Byłam/em z przyjaciółmi”

„Wcale nie patrzyłam/em na nią/niego”

 

Jakby tego było mało, kłamiemy mówiąc o przeszłości: liczbie partnerów/partnerek, ocenach w szkole, rodzinie, doświadczeniach. Właściwie bez przerwy.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska