Do nich należy przyszłość? Znamy finalistów FIRESTONE Headliners of Tomorrow

2017-05-11
Do nich należy przyszłość? Znamy finalistów FIRESTONE Headliners of Tomorrow

Znamy już trójkę finalistów konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow, konkursu dla młodych, zdolnych muzyków. Monika Brodka wraz z pozostałymi członkami Jury wyłoniła TOP 3. Spośród tej trójki publiczność wybierze jednego wykonawcę, który zagra koncert na Firestone Stage – oficjalnej scenie Open’er Festival.

Do finalnej rozgrywki stanęły wybrane przez Jury konkursowe grupy muzyczne:

 

Blunt Razor powstał 6 lat temu – jak mówią muzycy – w pokoju Andrzeja, jednego z członków kolektywu. Tworzy go 4 młodych artystów z Jaworzna: wspomniany Andrzej Nocoń oraz Łukasz Pierzchała, Szymon Golec i Łukasz Bochenek, którzy wspólnie grają i komponują. Fascynuje ich dążenie do prostoty, stąd też nazwa zespołu nawiązująca do idei myślenia ekonomicznego „brzytwa Ockhama”.

 

Moriah Woods – Amerykanka mieszkająca w Polsce od 2014 roku. Wraz z Mariuszem Antrasem (gitara basowa) i Michałem Głosem (perkusja) tworzy kolektyw sygnowany jej nazwiskiem. W tym składzie grają razem od 2015 r., głównie w Puławach. Moriah inspiruje się twórczością amerykańskiej songwriterki Sharon van Etten i polskim zespołem black metalowym Furia.

 

Hania Rani to 27-letnia pianistka, aranżerka, kompozytorka, mieszkająca między Warszawą a Berlinem. Jest klasycznie wykształconym muzykiem, ale od 5 lat tworzy również własne kompozycje, stawiając sobie za cel przekraczanie granic podziału na gatunki i style. Chętnie zagrałaby wspólnie z islandzkim Kiasmos tworzącym eksperymentalny minimal lub wrocławskim nu jazzowym Skalpelem.

 

– Mam wielką nadzieję, że poprzez nasz konkurs znajdziemy naprawdę zdolnych artystów, dla których występ na Open’er Festival będzie dopiero początkiem długiej kariery – mówi Monika Brodka, Juror konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow.

 

Publiczność w głosowaniu online może ocenić artystów na podstawie nagranych specjalnie na potrzeby konkursu sesji muzycznych live, które zostały opublikowane na stronie konkursowej: www.konkursfirestone.pl.

 

Na głosujących czekają nagrody. Fani, którzy po głosowaniu dodatkowo uzasadnią swoją decyzję, otrzymają szansę wygrania jednego z 10 podwójnych biletów na Open’era i 40 upominków od Firestone.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska