Film o Beksińskich już wkrótce

Film o Beksińskich już wkrótce

30 września wejdzie do kin długo oczekiwany film o rodzinie Beksińskich zatytułowany „Ostatnia rodzina”. Twórcy właśnie zaprezentowali plakaty promujące produkcję. W rolach głównych Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna i Andrzej Chyra.

Akcja Ostatniej rodziny obejmuje 28 lat z życia Beksińskich. Film w zamierzeniu twórców ma być prawdziwą sagą słynnej rodziny. W legendarne postacie wcielą się Andrzej Seweryn (zagra Zdzisława) oraz Dawid Ogrodnik (Tomasz). Będą im towarzyszyli Aleksandra Konieczna (Zofia Beksińska) i Andrzej Chyra (w roli marszanda Piotra Dmochowskiego).

 

 

Film rozpoczyna w momencie, kiedy dziewiętnastoletni Tomasz wprowadza się do własnego mieszkania. Wprawdzie znajdującego się blisko mieszkania rodziców, jednak znając nadwrażliwość i niespokojne usposobienie syna, Beksińscy martwią się o niego. Jak się okazuje – słusznie. Mniej więcej w tym samym czasie Tomasz podejmuje swoją pierwszą próbę samobójczą. Niedługo później wydaje się, że czarne chmury zalegające nad rodziną przerzedzają się – Zdzisław w końcu podpisuje umowę z marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomasz rozpoczyna pracę w Polskim Radiu. A jednak najgorsze dopiero nadejdzie...

 

 

 

Zdzisław Beksiński jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich malarzy drugiej połowy XX wieku, znanym z powtarzających się na jego płótnach mrocznych wizji, ale również poczucia humoru z jakiego słynął w życiu prywatnym. Został zamordowany w 2005 roku w swoim mieszkaniu w Warszawie. Tomasz Beksiński był otoczonym kultem dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym (przekładał m.in. filmy o Jamesie Bondzie oraz cykl Mony Pythona). Był znany z nadwrażliwości, która w końcu zawiodła go do samobójstwa.

 

 

Reżyserem filmu jest Jan P. Matuszyński, twórca wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego Deep Love. Za scenariusz odpowiedzialny jest dramaturg Robert Bolesto, znany również ze scenariuszy do filmów Córki Dancingu i Hardkor Disko.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska