Contra – powstanie film na podstawie kultowej gry!

Contra – powstanie film na podstawie kultowej gry!

Jedna z najsłynniejszych gier na Nintendo Entertainment System (czy, jak ktoś woli, na Pegasusa) wraca – na duży ekran postanowili ją przenieść… Chińczycy.

Ekranizacji gier znanych z komputerów i konsol doświadczyliśmy już sporo, jednak ogromna większość z nich nie sprostała oczekiwaniom fanów. Jeśli miałbym wymienić te dobre, to do głowy przychodzi mi właściwie tylko Mortal Kombat, ale przypuszczam, że gdybym obejrzał ten film teraz, to dobre wspomnienia bezpowrotnie by wyparowały. Super Mario Bros, Street Fighter czy też wszystkie filmy na podstawie gier autorstwa Uwe Bolla były – bardzo delikatnie mówiąc – niepowodzeniami.

 

Teraz postanowiono sięgnąć po prawdziwą legendę. Nie ma chyba na tym świecie gracza, który nigdy nie zetknął się z Contrą – była to jedna z najpopularniejszych gier, jakie ukazały się na Nintendo Entertainment System. W czasach, gdy Contra królowała na domowych konsolach, nikt nie zaprzątał sobie głowy nie tylko jej fabułą, ale również imionami postaci – chociaż oficjalnie byli to Bill Rizer i Lance Bean, to nie znałem nikogo, kto nazywałby ich inaczej niż „Czerwony” i „Niebieski”. Najwidoczniej sentyment do tej gry jest bardzo silny w Chinach, ponieważ tamtejsi filmowcy postanowili przenieść ją na duży ekran. Pojawił się nawet krótki zwiastun. Zamieszczamy go z kronikarskiego obowiązku, ponieważ, no cóż, informacji w nim raczej niewiele:

 

 

Tak natomiast prezentuje się oficjalny opis fabuły filmowej adaptacji Contry:

 

„W 1988 roku na niezamieszkałej wyspie na Morzu Południowochińskim rozbija się meteoryt. Chen Qiang i Li Zhiyong badają sprawę, ale nie znajdują niczego podejrzanego. Dwadzieścia dziewięć lat później Chen zleca Billowi i Lance’owi misję bojową, której celem ma być organizacja Red Falcon, jednak komandosi szybko uświadamiają sobie, że będą musieli uporać się z innym wrogiem, pochodzącym z meteorytu…”

 

Film ma trafić na ekrany kin w 2019 roku. Nie wiadomo, czy zostanie wyświetlony poza Chinami.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska