Kobiety lecą na maniery! Oto 10 rzeczy, o których (wciąż) pamięta gentleman

2017-05-15
Kobiety lecą na maniery! Oto 10 rzeczy, o których (wciąż) pamięta gentleman

To fakt, zresztą nawet dowiedziony naukowo. Jeśli masz maniery, kobiety automatycznie postrzegają cię jako przystojniejszego! Nie na darmo mówi się, że panie mogą lubić brutali, ale koniecznie z dobrymi manierami.

Warto pamiętać, że dobre maniery to coś więcej niż powstrzymywanie się od mlaskania przy jedzeniu. Rzeczy proste, ale takie, o których większość z nas już zapomniała. Niektórym z was mogą wydawać się przestarzałe, ale... to błąd. Stare zasady działają. Dzięki tym dziesięciu poradom ty poczujesz się gentlemanem i facetem z klasą. A kobiety? One po prostu w to uwierzą.

 

Pomóż jej założyć płaszcz

Uroczo przestarzałe? Nie! Ona poczuje, że nad nią dominujesz i prawdopodobnie zacznie grać z tobą w tę grę. A nawet jeśli nie aż tak to skracasz dystans i sprawiasz, że robi się jej miło. To podstawa taka jak przechodzenie przez drzwi – oczywiście ona pierwsza.

 

Wspomóż ją ramieniem

Na zewnątrz dziś bardzo ślisko, a ona męczy się na wysokich obcasach? Dlaczego by nie pomóc! To lepsze niż jej widok upadającej obok ciebie. Dobra, żarty żartami, ale nie dość, że pomożesz to w prosty sposób sprawisz, że się do siebie zbliżycie.

 

Otwórz jej drzwi do samochodu

Gest symboliczny, ale pasuje do gentlemana. Zadanie dla chętnych: otwórz jej drzwi także przy wysiadaniu! 

 

Poprowadź ją

Jeśli jesteście razem w tłumie, obojętnie czy na koncercie czy pośród setek turystów w jakimś miejscu, który oni wszyscy muszą zwiedzać akurat wtedy, kiedy wy, nie każ jej prowadzić! Weź ją za rękę i niech idzie za tobą ścieżką, którą ty utorowałeś. One lubią tych opiekuńczych. Ale pamiętaj!

 

Pytaj czy jej się podoba

„Dobrze się bawisz?” – rzuć na imprezie, zwłaszcza, gdy znasz tam więcej ludzi niż ona. „Smakuje ci to białe wino? Może ci dolać?” – kiedy grillujecie. Troszczysz się o nią, obchodzi cię, co u niej, ona jest zadowolona. Proste!

 

Oddaj jej lepsze siedzenie

Dajmy na to, że idziecie razem do restauracji. Ona nie może siedzieć na miejscu z widokiem na ścianę. Jesteście w kinie i przed nią siadło akurat dwumetrowe monstrum z afro na głowie? Przykro nam, powinieneś się z nią zamienić. Niewiele wyniesiesz z tego filmu, ale przecież wiesz co robisz...

 

Zachowuj się przy stole

We wstępie było o mlaskaniu, ale bądź trochę bardziej drobiazgowy. Nie objadaj się, wkładaj na talerz tylko to, co natychmiast zjesz itd. Długo by opowiadać, a wiedz, że na zachowanie przy stole kobiety z całą pewnością zwracają uwagę!

 

Poświęć jej pełnię uwagi

Słuchaj! Daj jej mówić! Bądź zainteresowany, albo przynajmniej dobrze udawaj! Przerywanie jej w pół zdania na pewno nie jest dobrym pomysłem. Zbyt sztuczne potakiwanie i kiwanie głową tym bardziej nie.

 

Lepiej na stojąco

Staromodna zasada jest taka, że mężczyzna wstaje, kiedy kobieta wchodzi do pokoju. Dziś nie musisz zachowywać się aż tak, ale na pewno nie witaj się z nią z pozycji siedzącej. Podobnie przy stole – niech ona siada do niego pierwsza.

 

Płać rachunek za dwoje

Tutaj zdania są podzielone. Nie za każdą kobietę powinieneś płacić, bo z pewnością nie każda tego chce. Ale warto zbadać sprawę. Albo po prostu zaproponować!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska