Baltica Spring Tour 2017 startuje już dziś!

2017-05-16
Baltica Spring Tour 2017 startuje już dziś!

Baltica Spring Tour 2017 to kolejna, szósta już edycja Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w dyscyplinie skoków przez przeszkody – Baltica Equestrian Tour. To sportowe wydarzenie, które z każda kolejną edycją rozrasta się i rozwija, obecnie osiągając status trzytygodniowego touru nie ma sobie w Polsce równych.

Od 16 maja do 4 czerwca Stadnina Koni Ciekocinko – jedna z najpiękniejszych zabytkowych stadnin w kraju – zmienia swoją funkcję i staje się gospodarzem jedynego w swoim rodzaju sportowego wydarzenia.

 

 

Frekwencja, imponująca stawka, międzynarodowe gwiazdy jeździectwa i mnóstwo imprez towarzyszacych – to wszystko czyni z Baltica Spring Tour imprezę wyjątkową. Podczas trzech tygodni Baltica Spring Tour, rozegranych zostanie 8 konkursów zaliczanych do FEI Longines Ranking, Kwalifikacja do Mistrzostw Europy Seniorów Gothenburg 2017, trzy Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców Samorin 2017. W zeszłym roku podczas imprezy powiewało aż 36 flag z całego świata – w tym roku organizatorzy spodziewają się podtrzymania tej statystyki.

 

Zawodnicy kalibru Elizabeth Madden, Abdullaha Alsharbatly, Camerona Hanely, Roberta Smitha, Sörena Von Rönne oraz wielu innych, nie tracą czasu na imprezy sportowe, które nie spełniają najwyższych oczekiwań. Ich wypełnione startami na międzynarodowych arenach kalendarze oraz zgromadzony dorobek sportowy, pozwalają im dokonywać selekcji tylko imprez o najwyższym prestiżu oraz rozgrywanych w miejscach o wyjątkowym potencjale. Jak zgodnie twierdzą, Baltica ma wszystko to, czego na zawodach szukają: doskonałe warunki techniczne, niesamowitą ofertę gastronomiczną i przede wszystkim hotel, który znajduje się na najwyższym poziomie.

 

 

Baltica Equestrian Tour to impreza wciąż dość młoda (premierowy tour wystartował w sierpniu 2014 roku), zaznaczyła wyraźnie swoją obecność na rynku, w Polsce wyznaczając nowe standardy w organizacji tego typu imprez sportowych, a w Europie bez kompleksów torując sobie drogę wciąż w górę rankingów jeździeckich wydarzeń, na których warto wystartować. Oczywiście pula nagród ma tu niebagatelne znaczenie i podczas letniej edycji wyniesie 1 230 000 złotych.

 

Nie można nie wspomnieć o samej lokalizacji zawodów, gdyż gospodarzem imprezy jest nie tylko Stadnina Koni Ciekocinko, ale również wspomniany wcześniej butikowy, pięciogwiazdkowy hotel Pałac Ciekocinko Resort&Wellness, którego standard potwierdzają najwyższe oceny gości – powyżej 9,1/10 na booking.com oraz miejsce w pierwszej dziesiątce pięciogwiazdkowych hoteli w Polsce według portalu trivago. Luksusowy standard obiektu dotyczy nie tylko samego hotelu, jakości wykończenia i wyposażenia wnętrz, ale również dwóch hotelowych restauracji, wysoko ocenionych przez międzynarodowy przewodnik kulinarny Gault&Millau. „1906 Restaurant” oraz „Luneta & Lorneta Bistro Club”, zlokalizowane bezpośrednio na terenie obiektu i zawodów, dają gościom i uczestnikom, niepowtarzalną okazję do przeżycia doznań kulinarnych najwyższej próby. W tym miejscu warto również wspomnieć pałacową piwniczkę z winami z której zgromadzono wiele cennych gatunków i roczników win, a także whisky, koniaków i destylatów z całego świata rekomendowana przez magazyn Wine Spectator.

 

 

Na czas zawodów kulinaria Pałacu Ciekocinko przeżywają prawdziwy renesans, a goście obiektu mogą cieszyć się i delektować paletą smaków w dwóch dodatkowych miejscach, jakimi są: Riders Club, ulokowany w namiocie Mumm Champagne, którego absolutną nowością jest restauracja z widokiem na najważniejsze wydarzenia Baltici– Le Parcour Brasserie, w której goście będą mogli rozkoszować się najwyższej jakości daniami przygotowanymi przez Szefa Kuchni – Pawła Dołżonka. Le Parcour Brasserie to nowość, która przyciągnie gości świeżo przygotowanym śniadaniem, zatrzyma lunchem i pozwoli opuścić dopiero po drinku towarzyszącym wieczornym imprezom z muzyką na żywo – i to wszystko bez spuszczania wzroku z epicentrum wydarzeń – parkurów z konkursami. Wszystkie sezonowe punkty gastronomiczne znajdują się w głównej osi spacerowej, pomiędzy dwoma arenami, gdzie dodatkowo zlokalizowane są: Bistro Fish&More, urokliwa altana z pobielonego drewna stojąca pod drzewami, przy krótszym boku głównego parkuru. To wyjątkowe miejsca i wyjątkowe smaki. Riders Club, jest idealny na lekki lunch, kawę w towarzystwie słodkich wypieków, czy toast szampanem. Bistro Fish&More, to nie tylko klasyczne Fish&Chips i rybne specjały, to również Sushi Station, gdzie najlepsi sushi masterzy z Trójmiasta przygotowują na oczach gości codziennie świeże zestawy. Bistro serwuje również doskonałe koktajle na bazie świeżych owoców. Z kroplą alkoholu, dwoma kroplami lub bez. Wybór zależy od ilości startów danego dnia. I lądowań.

 

Zawsze natomiast, można komfortowo wylądować w przestronnej Fan Zone, by na leżakach, w cieniu parasoli obserwować sportowe zmagania na parkurach, lub na telebimach.

 

 


Dla Gości obiektu, którzy sami planują aktywny wypoczynek i nie jest to wypoczynek w siodle, otoczenie obiektu stwarza niemal nieograniczone możliwości, począwszy od joggingu zabytkową Sommer Weg, po jazdę przez leśne ostępy na rowerach wyczynowych GT Avalanche, wędkowanie i pływanie łodzią wiosłową po jednym z dwóch hotelowych stawów, ćwiczenie celności uderzeń golfowych na zlokalizowanym u progu lasu Driving Range. Jest jeszcze nowo otwarta Sala Fitness że sprzętem Technikum, boisko do piłki nożnej lub siatkowej i kilometry jarów i wąwozów do trekkingu. To wszystko na wypadek, gdyby ktoś odczuł przesyt jazdą konną.

 

Oczywiście nie należy zapominać, że Ciekocinko w szerszej perspektywie pozostaje kurortem nadmorskim, oddalonym o niespełna 4 kilometry od pięknych, piaszczystych plaż. W szczycie letniego sezonu, nie tylko uczestnicy, ale również goście i widzowie zawodów, z całą przyjemnością będą mogli zaznać relaksu na jednych z najpiękniejszych plaż Pomorza i co szczególnie cenne – wciąż nie przeludnionych. Tak, takie rzeczy tylko w Ciekocinku.

 


Nie tylko dni podczas Baltica Spring Tour, będą upływać w intensywnej atmosferze, również wieczory wypełnione dobrą muzyką i międzynarodowym gwarem rozmów, nie pozwolą się nudzić. Standardem, a może należałoby powiedzieć dobrym obyczajem jest, troska organizatorów o rozrywkową stronę wydarzenia, dlatego też podczas każdej edycji Baltici w Ciekocinku goszczą artyści, zarówno muzyki klasycznej jaki i rozrywkowej czy tanecznej. Począwszy od naszego rodzimego laureata Grammy Włodka Pawlika, który w latach ubiegłych dał dwa recitale, pianisty jazzowego Wojciecha Majewskiego czy gwiazd sceny tanecznej jak Nick Sinckler czy MC Jacob A, poprzez dj’skie sety twórców muzyki klubowej, można śmiało trawestować slogan reklamowy – Your Baltica Never Sleeps.

 

Nie przegapcie najbardziej gorących trzech tygodni tego lata!

 

fot. materiały organizatora

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska