5 sytuacji, w których powinieneś okłamać swoją partnerkę

2017-05-19
5 sytuacji, w których powinieneś okłamać swoją partnerkę

Popularny truizm mówi, że każdy związek powinien opierać się na szczerości – od tej, jakby nie było słusznej dewizy, są jednak pewne wyjątki.

Choćbyśmy się zarzekali że jest inaczej, to fakty są nieubłagane – kłamiemy w związkach notorycznie i dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Niedawno pisaliśmy o sekretach, których wasza partnerka z pewnością wam nie zdradzi. Dzisiaj odwracamy sytuację i powiemy o pięciu kwestiach, w których powiedzenie prawdy na głos nie jest najszczęśliwszym pomysłem. I nawet jeśli brzydzicie się kłamstwem, to zapewne przyznacie nam rację.

 

Liczba partnerów seksualnych

 

Tak jak wspominaliśmy przy okazji poprzedniego tekstu poruszającego tematykę kłamstwa – przeszłość to przeszłość i przywoływanie jej nie ma większego sensu. Lepiej nie poruszać tego tematu w ogóle, a jeśli wasza partnerka będzie naciskać, najlepiej udzielić odpowiedzi najbezpieczniejszej, bez popadania w skrajności. A jeśli będzie ona zgodna z prawdą, to tym lepiej.

 

Spotkanie z byłą

 

Mówimy oczywiście o spotkaniu przypadkowym, a nie intencjonalnym – jeśli masz partnerkę, a umawiasz się z byłą, to no cóż… To nieco inny kaliber kłamstwa niż omawiane w tym tekście. Jeśli jednak wpadliście na siebie z byłą dziewczyną na ulicy lub w sklepie, lepiej zachowaj to wydarzenie dla siebie. Wszak po co generować niepotrzebne nerwy?

 

Jeśli nie podoba ci się to, co założyła

 

Wygląda grubo w tej sukience? Spodnie nie pasują do jej figury? Swoją opinię na ten temat lepiej zachowaj dla siebie. Jeśli jej strój nie jest wybitnie niestosowny do okazji lub nie stanowi zagrożenia dla jej życia, to powiedz jej to, co chce usłyszeć. Powiedzenie prawdy nie jest warte konsekwencji, które wywoła.

 

Jeśli nie podoba ci się prezent, który od niej dostałeś

 

Ostatnie zdanie poprzedniego akapitu doskonale pasuje również do tej sytuacji. Nawet jeśli znacie się dobrze, zawsze istnieje ryzyko, że kupiony prezent okaże się nie do końca trafiony. Nie podoba ci się to, co dostałeś od niej na urodziny? I tak ciesz się, jakby to była najfajniejsza rzecz na świecie. A przed następną okazją delikatnie jej zasugeruj, co chciałbyś dostać.

 

Jeśli uważasz, że jej przyjaciółka jest piękna

 

Nieważne, że oboje znacie się doskonale, jesteście pewni siebie i trwałości waszego związku. Chciałbyś od niej usłyszeć, że jeden z twoich najlepszych kumpli jest super przystojnym facetem? No właśnie – niech to wystarczy za powód, dla którego pewnych rzeczy lepiej nie mówić na głos.


foto: sirawit99 / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska