Włosi rozdają za darmo… zamki!

2017-05-21
Włosi rozdają za darmo… zamki!

Posiadanie własnego zamku nigdy nie było tak łatwe, jak teraz – włoskie ministerstwo infrastruktury ogłosiło bowiem, że ma do rozdania za darmo ponad 100 nieruchomości. Oczywiście nie mogło się obyć bez pewnego haczyka…

Dla wielu wyrażenie „własny zamek” brzmi jak spełnienie marzeń – i dzięki pomysłowi włoskiego rządu owo marzenie nabiera całkiem realnych kształtów. Włoskie ministerstwo infrastruktury sporządziło listę, na której znalazły się 103 nieruchomości – wśród nich sporo willi, zamków i innych posiadłości – które mają być rozdane za darmo. Żeby jednak stać się właścicielem którejś z nich, trzeba podpisać pewne zobowiązanie.

 

Na czym polega wspomniany haczyk? Każdy, kto zdecyduje się przejąć nieruchomość, musi w określonym czasie ją wyremontować, odnowić i przekształcić na obiekt turystyczny. Czy to będzie hotel, restauracja, spa czy może inna atrakcja – to już zależy od pomysłowości nowego właściciela.

 

 

Roberto Regii z rządowej agencji nieruchomości twierdzi, że ten projekt pomoże w rozwoju sektora turystycznego i dzięki pojawieniu się nowych, interesujących atrakcji na mapie Włoch uda się nieco odciążyć te, których ogromna popularność zaczyna stanowić problem (jak jest chociażby w przypadku Wenecji).

 

Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 czerwca 2017 roku. Ci, których podania zostaną zaakceptowane, będą mieli dziewięć lat na opracowanie projektu i wcielenie go w życie, z możliwością przedłużenia na kolejne dziewięć. Nie jest to pierwsza włoska inicjatywa tego typu, o której słyszymy w ostatnim czasie – niedawno burmistrz pewnej wyludniającej się wioski postanowił zaoferować pieniądze ludziom, którzy zdecydują się w niej zamieszkać.

 

foto: Ministero delle Infrastrutture e dei Trasporti / Facebook

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska