9 ciekawych miejsc w Polsce, które warto uwiecznić na zdjęciach

2017-05-22
9 ciekawych miejsc w Polsce, które warto uwiecznić na zdjęciach

Odwiedziny tych miejsc gwarantują zdjęcia, które będą niekwestionowaną ozdobą każdego albumu – zarówno tradycyjnego, jak i wirtualnego. Być może niektóre z nich znajdują się bliżej, niż myślisz!

Czego jak czego, ale pięknych miejsc w naszym kraju z pewnością nie brakuje. My wybraliśmy 9 takich, które prezentują się szczególnie pod względem wizualnym. Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że niniejszy artykuł nie wyczerpuje tematu – jeśli znacie inne, wyróżniające się w ten sposób miejsca w Polsce, koniecznie do nas napiszcie!

 

Pałac w Mosznej

 

 

Zamek, którego budowa rozpoczęła się w XVII wieku wygląda wręcz bajkowo i jest jednym z najpiękniejszych tego typu budynków w Polsce. Łączy w sobie trzy style: neogotycki, neorenesansowy oraz barokowy. To jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w województwie opolskim, którą szczególnie upodobały sobie pary młode.

 

Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym

 

Kazimierz Dolny to miejsce wyjątkowe. To liczące zaledwie kilka tysięcy mieszkańców miasteczko jest chętnie odwiedzane przez turystów z całego kraju – nie bez powodu! Kazimierz to nie tylko sielska atmosfera, ale przede wszystkim piękne widoki – a najlepszy z nich roztacza się ze wzniesienia, nazywanego potocznie Górą Trzech Krzyży. To jedno z tych miejsc, które po prostu trzeba odwiedzić.

 

Kopalnia soli w Wieliczce

 

Zarządzający najsłynniejszą polską kopalnią soli doskonale wiedzą, jak atrakcyjne jest to miejsce. Same bilety nie należą do najtańszych, a aby móc robić zdjęcia lub filmować, należy uiścić dodatkową opłatę. Chętnych jednak nie brakuje, a my chyba nie musimy mówić, dlaczego – jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić Wieliczki, koniecznie nadróbcie zaległości!

 

Kaplica czaszek w Kudowie-Zdroju

 

 

W takim miejscu nie namawiamy oczywiście do robienia sobie selfie, niemniej jednak miejsce jest warte odwiedzenia i uwiecznienia. Wnętrze niewielkiej, barokowej kaplicy (zarówno ściany, jak i sklepienie) jest bowiem wyłożone ponad 3 tysiącami ludzkich czaszek oraz innych kości, należących do ofiar toczonych na terenie ziemi kłodzkiej wojen oraz epidemii chorób zakaźnych.

 

Orla Perć

 

Niezwykle piękny, ale zarazem uważany za najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny szlak w Tatrach. Nie jest to typowa atrakcja dla niedzielnych turystów – od momentu jego otwarcia w 1906 roku pochłonął życie około 140 osób. Jeśli zatem chodzicie po górach rekreacyjnie i nie jesteście zaznajomieni z drabinkami i łańcuchami, to Orla Perć nie jest dla was. Jeśli jednak macie doświadczenie w chodzeniu po górach i czujecie się na siłach – z pewnością warto. Widoki trudno nazwać inaczej, niż spektakularnymi.

 

Krzywy las pod Gryfinem

View this post on Instagram

#krzywylas #las #polska #poland

A post shared by Marlena Marszol (@marszolka) on

 

Tak dziwnego lasu nie ma w całej Polsce. Na terenie miejscowości Nowe Czarnowo w województwie zachodniopomorskim rośnie bowiem około 100 sosen – i chociaż gatunkowo są określane jako „zwyczajne”, to trudno tak powiedzieć o tych konkretnych drzewach. Drzewa, zasadzone w latach 30. XX wieku, są bowiem wygięte pod kątem 90 stopni około 20 centymetrów pod ziemią. Dlaczego? Nie wiadomo...

 

Zalew Zakrzówek w Krakowie

 

Patrząc na zdjęcia trudno uwierzyć, że Zalew Zakrzówek znajduje się w odległości zaledwie kilku kilometrów od centrum Krakowa. Nie jest on naturalnym zbiornikiem wodnym – powstał w 1990 roku na skutek zalania starego kamieniołomu wapienia. Szczególnie upodobali go sobie miłośnicy nurkowania – widzialność pod wodą sięga bowiem aż 15 metrów.

 

Mosty w Stańczykach

 

Znajdujące się w miejscowości Stańczyki wyglądem przypominają, ale rzecz jasna są od nich sporo młodsze – zostały bowiem wybudowane w drugiej dekadzie XX wieku i były elementem dziś nieczynnej linii kolejowej łączącej Gołdap z Żytkiejmami. Mają wysokość ponad 35 metrów, zatem należą do najwyższych w Polsce.

 

 

Międzyrzecki Rejon Umocniony

 

Międzyrzecki Rejon Umocniony to jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata. Łączną długość położonych pod ziemią korytarzy szacuje się na 32-35 kilometrów. Są one celem nie tylko dla miłośników eksploracji miejsc opuszczonych, ale również jednym z największych w Europie rezerwatów nietoperzy – w styczniu 2015 roku doliczono się tam niemal 40 tysięcy osobników dziewięciu różnych gatunków.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska