Kuchar, Przygoński, Podkalicka i Brzeziński grają w grę. Oczywiście rajdową

2017-05-25
Kuchar, Przygoński, Podkalicka i Brzeziński grają w grę. Oczywiście rajdową

Wydawnictwo Techland zaprosiło do współpracy czołówkę polskich kierowców rajdowych: Tomasza Kuchara, Kubę Przygońskiego, Klaudię Podkalicką i Jakuba „Colina” Brzezińskiego.

Twórcy gry z dumą informują, że opinia ekspertów jest jednogłośna i nie mogłaby być lepsza. – Bałem się, że będzie ciężko w grze komputerowej pokazać tą niesamowitość samochodu rally corssowego. A jednak, jak widać, to się udało – twierdzi Tomasz Kuchar, mistrz Polski w Rallycrossie. – Producenci totalnie mnie zaskoczyli, aż ciężko było mi uwierzyć, że ta gra jest tak realistyczna – dzieli się wrażeniami Klaudia Podkalicka, druga wicemistrzymi Polski i Europy 2015 w rajdach terenowych.

 

 

DiRT 4 oferuje graczom dwa tryby gry, w zależności od upodobań. Tryb standardowy nie różni się znacząco od tego, do czego przyzwyczaili graczy producenci gier rajdowych. Natomiast tryb drugi – symulacyjny – to rozwiązanie dla najbardziej wymagających. To ten tryb ludzie z Techlandu prezentowali znanym rajdowcom. Producenci chwalą się, że fizyka gry rzeczywiście wiernie oddaje taką, do której przyzwyczajeni są kierowcy rajdowi. A ci potwierdzają.

 

Nowa gra rajdowa Techlandu to także mnogość trybów i zróżnicowanie pojazdów. Jakub „Colin” Brzeziński, Rajdowy Wicemistrz Polski, który swoją przygodę z tym sportem zaczął właśnie od świata wirtualnego, nie ukrywa zaskoczenia: – Ważnym elementem tej gry jest jej uniwersalność, ponieważ możemy pojeździć na pojedynczych odcinkach, wziąć udział w całych rajdach, jest też rally-cross i to wszystko jest w fajnej formie, nieprzekombinowane. Kuba Przygoński, najszybszy Polak w Rajdzie Dakar 2017 udziela natomiast cennej rady: – Jeśli gracz wsłucha się w głos pilota, tak jak w realnych rajdach, to już za pierwszym podejściem można bardzo szybko przejechać odcinek. Dzięki, Kuba, łatwo powiedzieć!

 

Gra DiRT 4 będzie dostępna na PC PlayStation 4 oraz Xbox One. W sprzedaży od 9 czerwca 2017 roku.

 

fot. materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska