Kobiety lecą na facetów, którzy przypominają ich braci – mówią naukowcy

2017-05-26
Kobiety lecą na facetów, którzy przypominają ich braci – mówią naukowcy

Czasami wyniki niektórych badań nie tyle nawet zaskakują, co sprawiają, że czujemy się dziwnie... Oto jedno z nich. Wynika z niego, że jeśli facet podoba się kobiecie to właściwie dlatego, że przypomina jej brata...

Był kiedyś taki facet, nazywał się Sigmund Freud. Twierdził m.in., że kobiety lecą na facetów, którzy przypominają im ojców. Już samo to było wystarczająco dziwne. Teraz grupa naukowców stwierdziła jednak, że Freud się mylił, choć nie do końca. Według nich panie rzeczywiście są seksualnie zainteresowane mężczyznami, którzy przypominają im członków rodziny. Tyle tylko, że chodzi o braci.

 

Badanie, które tego dowodzi zostało opublikowane w szacownym czasopiśmie naukowym „Evolution and Human Behavior”. Jak to zbadano? Empirycznie! Badanym kobietom pokazywano odpowiednio zdjęcia kobiet, partnerów tych kobiet, braci tych kobiet oraz trójki innych przypadkowo wybranych mężczyzn. Musiały uporządkować zdjęcia pod względem podobieństwa osób, których podobizny na nich widniały, nie wiedząc jacy ludzie są na zdjęciach. Niemal wszystkie gołym okiem dostrzegały podobieństwo między braćmi innych kobiet i ich partnerami.

 

Dziwaczne? Chyba trochę tak. I chyba lepiej zbyt dużo o tym nie myśleć.

 

– Nasze badania nie odkrywają niepodważalnej zasady i nie są prawdziwe jeśli chodzi o każdą kobietę, ale jednak pokazują, że partnerzy kobiet, które wzięły udział w eksperymencie wykazują pewne subtelne podobieństwo do ich braci – powiedział „The Independent” Tamsin Saxton, kierownik projektu badawczego.

 

Dziewczyny, jeśli to czytacie, po prostu wiedzcie jedno: jeśli podobają wam się faceci ZUPEŁNIE INNI niż wasi bracia, to wszystko w porządku!

 

Dla nas na ogół nawet lepiej...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska