Najlepszy Single Malt na świecie będzie licytowany w Sopocie

2017-05-29
Najlepszy Single Malt na świecie będzie licytowany w Sopocie

31-letnia Craigellachie otrzymała w tym roku na gali World Whiskies Awards tytuł najlepszej whisky typu Single Malt na świecie. Jedna z butelek tego cennego trunku będzie dostępna na licytacji 3 czerwca w Sopocie na festiwalu Whisky Live 2017. Kto spróbuje?

Destylarnia Craigellachie słynie z produkcji charakternych whisky. Powstała pod koniec XIX wieku, a swoje trunki sprzedawała głównie koncernom produkującym Blended Scotch Whisky oraz kolekcjonerom. Jako Single Malt Craigellachie pojawiła się na rynku dopiero w 2014. Od tego czasu zdążyła zebrać wiele nagród na światowej klasy festiwalach. A teraz grono międzynarodowych ekspertów i koneserów whisky podczas tegorocznej edycji World Whiskies Awards uznało 31-letnią Craigellachie za najlepszy Single Malt na świecie.

 

Co w niej takiego wyjątkowego? Jej charakter wynika z zastosowania tradycyjnych chłodnic wężowych do schładzania destylatu. Długie miedziane rury, wiją się niczym wąż w zbiorniku zimnej wody, stopniowo stając się coraz cieńszymi. Podobno właśnie to wpływa na niepowtarzalność aromatu, choć zdajemy sobie sprawę, że wszystkich tajemnic produkcji trunku nikt nam nigdy nie wyjawi...

 

– Pięknie zbalansowany, świeży trunek, z nutką dymu. Lekko wyczuwalne nuty siarki, podkreślają niesamowity smak owoców kiwi i ananasa – tak stara się oddać smak słowami Stephanie MacLeod, Malts Master i Master Blender w John Dewars & Sons. Jeśli chcecie sprawdzić czy ma rację wystarczy, że uda wam się wylicytować tę jedyną butelkę 31-letniej Craigellachie. Będziecie mieli szansę to zrobić 3. czerwca w Hotelu Sheraton w Sopocie. Chętni?

 

Jeśli nie albo nie wierzycie w swoje szanse w starciu z większymi od was koneserami whisky, zawsze możecie spróbować 13-letniej wersji trunku, który dostępny jest w regularnej sprzedaży. Wersji również nagradzanej, choć oczywiście już nie aż tak widowiskowo.

 

fot. materiały dystrybutora

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska